Marek Pindeš Futbal

Galádovci uhrali na Slovane bod

Futbalová Corgoň liga - 16. kolo.

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 0:0 ** ŽK: 51. Dosoudil, 90. Pečnik – 33. Martin Tóth, 53. I. Hodúr, 61. Hroššo, rozhodovali: Chmura – Brendza, M. Cuninka, 2150 divákov Slovan: Putnocký – Bagayoko, Saláta, Dosoudil, Pečnik – Guédé – I. Žofčák, Grendel (87. M. Kuzma), J. Králík (71. F. Kiss) – Šebo (64. Kordič), Ivana **Nitra: Hroššo – Igor Kotora, Martin Tóth, Harbuľák, Áč – Štetina – Kaspřák, Šimončič, I. Hodúr, Glenda (67. R. Valenta) – M. Košút (74. J. Leško)

Stretnutie na Pasienkoch sa začalo s pätnásťminútovým sklzom, pretože mužstvá prichádzali na trávnik v identických dresoch, takže ich hlavný rozhodca Chmura poslal prezliecť sa. „Vynovení“ prišli futbalisti Nitry. Prvú vážnejšiu gólovú situáciu si vypracoval v 6. min hosťujúci Hodúr, ale svoje nádejné sólo zakončil iba strelou do bočnej siete. O dve minúty neskôr Guédé z diaľky vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Hrošša, ktorý jeho strelu pod brvno vytlačil na rohový kop. Brankár Nitry si poradil aj s krížnou strelou Ivanu v 20. min, ktorú nohou vyrazil do autu. O šesť minút neskôr Saláta hlavou netrafil bránku hostí. Glendovej strele z 25 m v 41. min chýbala razancia, Putnocký ju bez problémov chytil. To isté platilo aj o Šebovom streleckom pokuse v 45. min, aj preto sa prvé dejstvo slabého stretnutia skončilo bez gólov. Po zmene strán v 49. min Grendel svoje sólo poslal do rúk Hrošša. O minútu neskôr Pečnikova strela z 18 m tesne minula bránku Nitry. Slovan bol najbližšie ku gólu v 54. min, keď Ivana zvnútra pokutového územia trafil žrď hosťujúcej bránky a Grendel odrazenú loptu z bezprostrednej blízkosti poslal vedľa bránky Nitry. Hroššo bol v tom okamihu už bezmocný. O tri minúty neskôr Grendel strelou z 15 metrov neprekvapil pozorného Hrošša. Domácich od prehry zachránil v 83. min Putnocký, ktorý nohou vyrazil iedálnu šancu hostí na skórovanie na rohový kop. V súboji s ním sa nepresadil R. Valenta. Keď v 87. min Saláta z päťky netrafil bránku Nitry, stretnutie sa skončilo deľbou bodov, lebo pozorní hostia všetky ďalšie pokusy Slovana aj v nadstavenom čase odvrátili do bezpečia. ** Hlasy:** Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): „Vstup do zápasu sme mali sľubný. Dostali sme sa do niekoľkých šancí, ktoré sme však nedokázali zužitkovať. V ďalšom vývoji duelu sme striedali slabšie chvíle s možnosťami na skórovanie. Hoci sme neboli pod tlakom, hrali sme nepresne. V našej kombinácii bolo veľa zbytočných chýb. V druhom polčase sme posty trochu preskupili, dokázali sme si vypracovať nebezpečné situácie, no našou slabinou je to, že sa nedokážeme gólovo presadiť. V mnohých momentoch nám chýbalo aj športové šťastie, respektíve väčší dôraz alebo väčší pokoj pri zakončení. Keď nedáme gól, nemôžeme zvíťaziť.“

**Ivan Galád (tréner Nitry): **"Na Slovane sme sa chceli rehabilitovať za tie slabšie výsledky, ktoré sme dosiahli v predchádzajúcich stretnutiach. Chceli sme ukázať divákom, že máme nitrianske srdce, dokážeme sa za farby Nitry biť. Stretnutie sa nám vydarilo, dosiahli sme cennú remízu. Len škoda, že sme neboli odvážnejší v útoku, pretože v zápase sme si vypracovali iba jednu veľkú šancu, ktorú sme nedokázali využiť. Mužstvo tvoria mladí hráči, ktorí sa aj teraz presvedčili, že futbal hrať vedia a táto remíza je pre nás veľmi cenná.