Marek Pindeš Iné športy

Futsalisti MFsK Nitra utrpeli debakel

Futsalová extraliga 5. kolo.

SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA – MFsK NITRA 8:1 (5:0) Góly: Mikita 2 (6. a 16.), Haľko 2 (17. a 28.), Bagin (13.), Fehérvári (16.), Rejžek (36.), Mikletič (38.) – Čambal (30.) ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Tomáš Nagy a Budáč Marcel – akumulované fauly : 3:5 – v 1.pol, 3:3 – v 2.pol MFsK Nitra: Molnár – Kuna, Zima, Tóth, Čambal, Turan, Šebo, Suchan, Peciar ©, Kluka, Volentier (Pecho).

Keďže sa v nitrianskej Mestskej športovej hale konal v piatok koncert Mira Žbirku, oba kluby sa dohodli, že sa stretnutie odohrá v Bratislave. Favorizovaní domáci sa ujali vedenia v 6. min gólom Mikitu. Druhý gól Slov- maticu pridal v 13. minúte na dvakrát Bagin. Kľúčovým momentom stretnutia bol úsek medzi 15. a 16. min úvodného dejstva, kedy sa Bratislavčanom podarilo trikrát skórovať. Na 3:0 zvyšoval po akcii na jeden dotyk Fehérvári. Štvrtý gól domácich vsietil Mikita, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase a autorom piateho zásahu do čierneho bol kanonier Haľko. V druhom dejstve sa zápas praktiky len dohrával. Slov – matic v 28. minúte, druhým Haľkovým gólom viedol už 6:0 a s Nitrou to vyzeralo na uterák. V jej drese sa síce presadil Čambal, keď v 30. min znižoval na 6:1, no domáci v samotnom závere gólmi Rejžeka a Mikletiča uzavreli skóre na 8:1. Bratislavčania si tak upevnili prvú priečku v extraligovej tabuľke. Nitre patrí po 5. kole siedma pozícia. Ostatné výsledky 5. kola: MFK Tupperware Nové Zámky – ŠK MIMA Divus Trnava 2:1 (1:1) ŠK Makroteam Žilina – Across Pinerola Bratislava 1:5 (1:2) FTVŠ UK Bratislava – RCS Košice 2:3 (1:2)

1. Slov-matic FOFO Bratislava 5 5 0 0 30:8 15
  2. Across Pinerola Bratislava 5 3 1 1 25:15 10
  3. ŠK MIMA Divus Trnava 5 3 0 2 23:18 9
  4. RCS Košice 4 2 1 1 10:9 7
  5. Tupperware Nové Zámky 5 2 1 2 13:16 7
  6. ŠK P.K.P. Košice 4 2 0 2 21:23 6
  7. MFsK Nitra 4 1 1 2 13:20 4
  8. ŠK Makroteam Žilina 4 0 0 4 10:21 0