Marek Pindeš Futbal

Futsalisti MFsk Nitra podľahli Trnave

Futsalisti MFsK Nitra odohrali zápas 3. kola Kyma extraligy na horúcej trnavskej pôde.

Mima Divus Trnava – MFsK Nitra 5:3 (1:2) Góly: Sládeček 2, Veljkovič, Krivočenko, Stankovič – Kuna 2, Šebo. MFsK Nitra: Molnár – Kuna, Peciar, Kluka, Suchan, Zima, Čambal, Koprda, Šebo, Turan, Tóth.

Vstup do stretnutia vyšiel hosťom spod Zobora nad očakávania, keď sa po góloch Šeba a Kunu ujali vedenia 2:0. Zverenci trénera Marčana dobrou obrannou hrou odolávali trnavskej kombinačnej hre a na opačnej strane rýchlymi protiútokmi neustále hrozili strelením tretieho gólu. Trnava však do polčasovej prestávky dokázala vsietiť kontaktný gól zásluhou srbského legionára Veljkoviča (1:2). Vstup do druhého dejstva vyšiel opäť Nitranom, keď Kuna strelil svoj druhý gól v zápase a hostia viedli 3:1. Po tomto góle však prebrali iniciatívu domáci futsalisti, čoho výsledkom boli góly zo štandardných situácíí, keď sa po rohu presadili Krivočenko a Sládečkek. Aktivita domácich pokračovala i naďalej. Ich vedúci a zároveň víťazný gól zaznamenal Srb Stankovič. Svoje víťazstvo korunovali domáci gólom do prázdnej nitrianskej svätyne, počas hry bez brankára, ktorého autorom bol Sládeček.

Ostatné výsledky 3.kola: P.K.P. Košice – Nové Zámky 5:4, RCS Košice – Pinerola 1:1, Žilina – Slov-matic 2:5, FTVŠ UK mala voľno.

1. Mima Divus 3 3 0 0 20:11 9
  2. Slov-matic 3 3 0 0 13:6 9
  3. ŠK Pinerola 3 1 1 1 13:11 4

4. MFsK Nitra 3 1 1 1 12:12 4 5. Nové Zámky 3 1 1 1 8:8 4 6. P.K.P. Košice 3 1 0 2 16:21 3 7. RCS Košice 2 0 1 1 3:5 1 8. Žilina 2 0 0 2 7:12 0 9. FTVŠ UK 2 0 0 2 4:10 0