Marek Pindeš Iné športy

Futsal: MFsK Nitra s deľbou bodov

V predposlednom kole základnej časti futsalovej extraligy hostili futsalisti MFsK Nitra v Meskej športovej hale na Klokočine FTVŠ UK Bratislava.

Úvod duelu vyšiel Nitranom, keď sa už v prvej minúte ujali vedenia zásluhou Koprdu. Hostia z Bratislavy do polčasovej prestávky dokázali ustať nápor domácich a navyše dvoma gólmi otočili stav stretnutia na 2:1 v ich prospech. Po zmene hostia následne trestali každé domáce zaváhanie a zvýšili svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. Nitra po treťom inkasovanom góle siahla ku hre bez brankára. Hráči spod Zobora o pár minút zásluhou Peciara znížili stav na 2:3. Zverenci trénera Dušana Marčana inkasovali v 33. minúte štvrtý gól, no v závere po dvoch presných zásahoch Suchána vybojovali za remízu 4:4 jeden bod.

MFsK Nitra – FTVŠ UK Bratislava 4:4 (1:2) góly: Suchán 2, Peciar, Koprda – Jankovič, Remák, Hlina, Čambal (vlastný) 150 divákov Ostatné výsledky 17. kola. Tupperware Nové Zámky – RCS Košice 3:9 (1:3) P.K.P. Košice – ŠK Makroteam Žilina 3:4 (1:1) ŠK MIMA Divus Trnava – Slov-Matic FOFO Bratislava 1:9 (0:3)

1. Slov-matic FOFO Bratislava 16 15 1 0 104:31 46
  2. RCS Košice 15 10 3 2 78:34 33
  3. Across Pinerola Bratislava 15 9 3 3 59:40 30
  4. ŠK MIMA Divus Trnava 15 6 3 6 66:54 21
  5. ŠK P.K.P. Košice 15 6 2 7 64:72 20
  6. MFsK Nitra 15 4 5 6 42:70 17
  7. Tupperware Nové Zámky 15 3 1 11 42:73 10
  8. ŠK Makroteam Žilina 15 2 2 11 42:75 8