Futbalisti sa odlepili od dna tabuľky: Doma porazili Banskú Bystricu

Nitranom sa konečne podarilo dostať z poslednej priečky corgoňligovej tabuľky. Tréner Vukušič môže byť spokojný.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti sa odlepili od dna tabuľky: Doma porazili Banskú Bystricu
Zdroj: Webnoviny.sk

V úvodnej štvrťhodine diváci videli nie príliš zaujímavý medzišestnástkový futbal. V 14. minúte to z 30 metrov vyskúšal hosťujúci Ľupták, ale gólman Chudý loptu kontroloval. Na opačnej strane sa oprel do lopty Zošák z 25 metrov však prestrelil. V 20. minúte sa už domáci radovali, keď Benčík priťukol Zošákovi a ten umiestnenou strelou otvoril skóre. V 38. minúte mohli hostia vyrovnať, Brašeň pekne vysunul Slančíka, no ten zblízka mieril nad. Trest prišiel o dve minúty, keď Tawamba dlhým pasom našiel Gajdoša, ktorý sám pred brankárom nezaváhal. V 44. minúte Banská Bystrica znížila, keď sa gólovo presadil pravý obranca Turňa.

Rozhodli v 67. minúte

Banskobystričania povzbudení gólom do šatne začali druhý polčas tlakom, úspech však neslávili. Naopak, v 67. minúte po osi Gajdoš-Cláber-Tawamba posledne menovaný zblízka nemal problém prekonať Boroša a Nitra viedla 3:1. O dve minúty už mohol byť rozdiel trojgólový. Tawamba posunul na Zošáka, no tomu brankár hostí koncovku zmaril. Banská Bystrica sa ešte mohla vrátiť do zápasu v 86. minúte po Pančíkovom rohu však Považanec hlavou minul. Potom mohol zvýšiť skóre domáci Šmehyl, radosť mu však pokazil Adámik, ktorý odkopol spred bránkovej čiary. V nastavenom čase ešte neuspel Struhár, ktorého hlavičku z pár krokov Boroš kryl.

Jozef Vukušič, tréner Nitry: „Mužstvo dobre zvládlo tento zápas. Dobrých bolo najmä prvých 40 minút, keď sme dali aj dva góly. Potom sme zbytočne inkasovali. Z našej strany tam bola aj troška nervozita, tretím gólom sa to ale zlomilo. Celkovo hodnotím zápas ako vydarený.“

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: „V zápase sme nechali súperovi veľa priestoru. Dali nám tri góly, nedokázali sme na to dostatočne odpovedať, tretí gól rozhodol o všetkom. Tam sa už potom ťažko vracalo do zápasu.“