Lucia Lauková Šport Futbal

FC Nitra ostáva na víťaznej vlne aj po zápase v Prešove. Súpera si Nitra podala bez inkasovania gólu.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Nitry ostávajú bez prehry: Na konto si pripísali víťazstvo s Prešovom

Zápas vlaňajšieho nováčika s tohtoročným mohli lepšie začať Prešovčania. V 11. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Wiezik, ale zblízka nenamieril presne. Ďalšie minúty prvého dejstva priniesli vyrovnaný futbal. Oba tímy sa snažili o úvodný gól, no defenzívy pracovali spoľahlivo a tak sa hráči do zakončenia príliš nedostávali. Skóre neotvoril ani Sedlák, ktorý v závere prvého polčasu ďalekonosnú strelu namieril do hornej žŕdky Hroššovej bránky.

Ako namieriť spoza šestnástky ukázal Prešovčanom hosťujúci Kóňa. Ten sa v 59. minúte dostal k zakončeniu pred pokutovým územím a nedal Talianovi šancu – 0:1 Prešovčania sa z inkasovaného gólu ťažko spamätávali a to využili hostia. Snahy domácich o vyrovnanie brzdili už v zárodku a v 70. minúte dosiahli dôležitý druhý gól.

Zmätky v obrane súpera využil Valenta a zblízka upravil na 0:2. Keď o štyri minúty zapadol za Talianov chrbát aj strieľaný center Chovanca, bolo o víťazovi rozhodnuté. Za komfortného stavu hosťujúci Šimončič v 78. minúte síce nepremenil penaltu, no o päť minút na to utešenou strelou z diaľky pridal štvrtý nitriansky gól. Nitrania sú tak po 3. kole naďalej nezdolaní a naďalej bez inkasovaného gólu.

1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 0:4

Góly: 59. Kóňa, 70. Valenta, 74. Chovanec, 83. Šimončič. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Udeh – Kóňa, 627 divákov.

zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Talian – Sedlák, Kačala, Katona, Grešák – Dzurík, Miliutin, Adekunle, Lenárt (67. Hovančík) – Więzik (75. Špyrka), Udeh

FC Nitra: Hroššo – Niba, Križan, Kóňa, Balaj (79. Charizopulos) – Valenta (84. Steinhübel), Chovanec, Kotrík, Šimončič – Ivančík (66. Ngeyitala), Ku­ník

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Pred zápasom sme mali cieľ splniť dva atribúty. Prvý bol rešpekt k súperovi, druhý túžba zvíťaziť. Sme radi, že sme oba splnili, strelili štyri góly a zvíťazili.“

Pavol Mlynár, asistent trénera 1. FC Tatran Prešov: „Nezostáva nič iné, len pogratulovať súperovi k jednoznačnému výsledku. Opäť sa nám stalo, že sme inkasovali v druhom polčase štyri góly. To sa nesmie stávať. Prvý polčas bol ešte z našej strany v poriadku. V druhom polčase sa ukázala kvalita Tomáša Kóňu, ktorý otvoril skóre krásnou strelou. Potom už súperovi narástli krídla.“