Aktualizované Rastislav Búgel Futbal

Futbalisti končia v Slovenskom pohári: Po skvelom výkone podľahli Slovanu

Nitrianski futbalisti vstúpili do štvrtého kola Slovenského pohára viac ako dobre. Ujali sa vedenia, no už onedlho museli doťahovať stratu na súpera.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti končia v Slovenskom pohári: Po skvelom výkone podľahli Slovanu

Štvrté kolo Slovenského pohára vo futbale prinieslo zaujímavé meranie síl. Pod Zobor zavítali futbalisti ŠK Slovan Bratislava. Na zaujímavý zápas sa prišlo pozrieť 640 divákov.

Dôvod na radosť mali už v jedenástej minúte, keď sa presadil domáci kanonier Matúš Paukner a posielal Nitru do vedenia (1:0). Zaskočený Slovan sa predsa len prebral a do polčasu viedol zásluhou Priskina (22.minúta) a Zreľáka (36.minúta).

Po zmene strán sa nitrianski hráči nezľakli a do súpera z hlavného mesta sa poriadne obuli. Vypracovali si množstvo šancí. V 47.minúte bolo zásluhou Šmehyla vyrovnané a diváci jasali. Radosť však netrvala dlho. V 60.minúte zápasu sa presadil Zreľák a Slovan sa opäť ujal vedenia. Nitra všetko vsadila na jednu kartu, hrnula sa do útoku, pričom si vypracovala množstvo šancí, ktoré „smrdeli“ gólom, no stav sa už nemenil.

Slovan Bratislava sa tak napokon stretne v osemfinále Slovnaft Cup-u s tímom FK Pohronie.

FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:2)

Góly: 11. Paukner, 47. Šmehyl – 22. Priskin, 36. Zreľák, 60. Zreľák