Rastislav Búgel Futbal

Futbalisti FC Nitra pokorili Žilinu: Bojujú o najvyššie priečky

Nitrianski futbalisti, zdá sa, objavili recept na úspech. Na domácom trávniku si poradili so žilinským béčkom.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti FC Nitra pokorili Žilinu: Bojujú o najvyššie priečky

Po facke z tretieho kola Doxxbet ligy, keď nitrianski futbalisti zahanbujúco prehrali pred domácimi fanúšikmi so Skalicou 1:4, vydalo vedenie klubu vyhlásenie, v ktorom stálo za svojim „A“ mužstvom a vkladalo doň dôveru. Od toho momentu akoby sa hráči prebrali k životu.

V štvrtom kole cestovalo FC Nitra na trávnik Pohronia, kde strelilo svojmu súperovi šesť gólov. Nasledoval domáci zápas proti ŠK Svätý Jur. Nitra aj tento zápas dokázala zvládnuť (2:0). V šiestom kole druhej najvyššej súťaže hostil nitriansky celok tím MŠK Žilina B.

V závere prvého polčasu posielal nitriansky celok do vedenia Filip Balaj (1:0). V druhom dejstve nitrianski hráči pokračovali v svojej hre. V 76.minúte rozhodol o osude zápasu domáci hráč Márius Charizopulos (2:0). Nitra sa tak usilovne drží na popredných priečkach skupiny Západ. Aktuálne je o skóre tretia so ziskom 12 bodov za druhou Skalicou (12 bodov) a prvým Šamorínom (15 bodov).

FC Nitra – MŠK Žilina B 2:0 (1:0)