Futbalisti doma pohoreli: Tréner vraví o sklamaní!

Nitrianski futbalisti nezvládli domáci zápas. Zlatým Moravciam nedokázali streliť ani jeden gól.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti doma pohoreli: Tréner vraví o sklamaní!

Domáci mali lepší vstup do stretnutia. V 5. minúte po štandardnej situácii Augustíniho mal Kuciak problémy, o štyri minúty však udreli hostia. Po veľkej chybe Nitranov bez problémov skóroval Szabó – 0:1. V 18. minúte strelu Mazana gólman Putnocký s námahou vytesnil na roh, na opačnej strane dobrá hlavička Böhma skončila na vrchnej sieti. Zlaté Moravce mali následne ďalšie dve dobré príležitosti, Kováč však minul a Mazan zblízka neuspel. V závere polčasu mohla Nitra vyrovnať, Mikuš však trestuhodne nedal a Kostelný hlavou opečiatkoval brvno hosťujúcej brány.

V 49. minúte dobre strieľal Babic a domáci brankár sa musel natiahnuť. Na druhej strane skúšal šťastie Mikuš, ale Kuciak bol pozorný. V 57. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Nitran Kolbas, onedlho ho napodobnil aj hosťujúci Charizopulos a sily sa vyrovnali. Štvrťhodinu pred koncom narobila štandardka Augustíniho problémy brankárovi ViOn-u. Záverečný nápor Nitryneprichádzal, o všetkom tak rozhodol v posledných piatich minútach Orávik.

FC Nitra – ViOn Zlaté Moravce 0:3 (0:1)

Ladislav Hudec, tréner Nitry: „Zápas sme nezvládli psychicky. Hrali sme zle, výkony starších a skúsenejších hráčov boli slabé. Som sklamaný a mrzí ma to kvôli našim fanúšikom.“

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Sme šťastní, pretože sme vyhrali derby, ktoré je pre nás vždy prestížne. Mužstvo si to zaslúžilo. Keďže sme boli v poslednej dobe vo výsledkovej kríze, verím, že sa nám podarí zvíťaziť aj v nasledujúcich stretnutiach.“