Monika Földešiová Futbal

Futbal: V príprave bodujeme

V narýchlo doplnenom priateľskom stretnutí hosťovali Nitrania na dolnokubínskom trávniku.

Nitra – Závažná Poruba 6:0 (3:0) Góly: Schulmeister 2, Paukner 2, Šimončič, Mikuš.

Tréner Vrabec dal proti treťoligistovi opäť šancu všetkým hráčom, ktorí sú s mužstvom na sústredení v Dolnom Kubíne, akurát s výnimkou Romana Slobodu, ktorý mal menšie problémy s kolenom. Nitrania boli počas celého zápasu pánmi na ihrisku, dominovali v držaní lopty, medzihre i premieňaní gólových príležitostí. Snaživého súpera s výnimkou ojedinelých štandardiek držali na dištanc od vlastnej brány, kde si Hroššo a po prvom polčase aj Chudý bez problémov udržali čisté konto. Strelecky sa opäť presadil český útočník Schulmeister, ktorý okrem dvoch gólov nastrelil aj brvno, darilo sa aj mladíkovi Pauknerovi, ktorý zaťažil konto súpera rovnako dvomi peknými zásahmi. Nitrianskeho fanúšika určite poteší, že v hre sa objavil už aj Ivan Hodúr, ktorý odohral celý prvý polčas. Najbližšie sa FC Nitra predstaví v utorok v Prahe proti Slavii, hrať by sa malo na živej tráve.

Ivan Vrabec, tréner: „Musím opäť svojich zverencov pochváliť za svižný pohyb. Hrali sme so súperom, ktorý viacmenej od polovice bránil a vyčkával na brejkovú príležitosť, solídnou hrou v strede poľa a držaním lopty sme sa dokázali dostať do šancí a vcelku efektívne ich aj premieňať. Mrzí ma, že v niektorých fázach hry sme pomerne ľahko strácali lopty a následne nedostupovali súperových hráčov tak rýchlo, ako by som si predstavoval. Inak to bolo z našej strany v poriadku, v piatok nás čakajú normálne dva tréningy, v sobotu už len jeden a presun domov. V pondelok odchádzame na prípravný zápas do Prahy, kde na druhý deň hráme so Slaviou.“