Marek Pindeš Iné športy

Futbal príprava: Nitra s Trenčínom nerozhodne

Futbalisti FC Nitra odohrali v sobotu v dopoludňajších hodinách tretie prípravné stretnutie. Ich súperom bol AS Trenčín.

FC Nitra – AS Trenčín 1:1 (0:0) Góly: 62. Boszorád – 79. Hlohovský. Pred 200 divákmi rozhodoval Hádek.

Nitra 1. polčas: Hroššo – Kotora, Štetina, Kolmokov, Glenda – Šimončič – Kolár, Sloboda, Bališ – Mikuš, Valenta (38. Košút). Nitra 2. polčas: Hroššo (77. Kopecký) – Kotora, Štetina (74. Tóth), Harbuľák, Glenda (62. Rafael) – Šimončič, Král – Boszorád, Gajdošík, Bališ (81. Bratský) – Košút.

Ako prví si vypracovali gólovú príležitosť hostia z Považia, no Kubík vo vyloženej šanci nezakončil presne. Nitrania pohrozili prvýkrát v 26. minúte mladým Mikušom, no brankár hostí Volešák jeho zakončenie zneškodnil, ba navyše založil rýchlu kontru, na konci ktorej bola nastrelená pravá žrď Hroššovej svätyne. Nitriansky brankár sa musel činiť aj o tri minúty neskôr, keď zneškodnil Holúbkovo zakončenie. V 35. minúte dobre hrajúci Trenčania pohrozili opäť. Na konci rýchlej akcie však nedokázal presne zakončiť aktívny Kubík. Na konci prvého dejstva mohli isť domáci do vedenia, no Košútovo zakončenie hlavou zneškodnil hosťujúci brankár. Po zmene strán prebrali iniciatívu na svoje kopačky domáci futbalisti, no Boszorád po Bališovom centri z ľavej strany nedokázal presne zakončiť. Nitrania sa ujali vedenia v 62. minúte. Bališ zahrával rohový kop, lopta sa dostala až k nekrytému Boszorádovi, ktorý hlavou otvoril skóre stretnutia – 1:0. Hosťom sa však podarilo vyrovnať v 79. minúte. V domácej bráne už nebol Lukáš Hroššo, ale Matej Kopecký, ktorý nemal proti Hlohovského nechytateľnej strele k žrdi žiaden nárok – 1:1. Kopecký sa však zaskvel o pár minút neskôr, keď vytesnil Fanendovu strelu nad. V závere mohol vedenie na nitriansku stranu nakloniť Košút, no mieril tesne vedľa pravej žrde. Konečný výsledok Nitra – Trenčín 1:1.