Marek Pindeš Futbal

Futbal: Príprava FC Nitra - Fotbal Třinec 1:0

Futbalisti FC Nitra odohrali v sobotu popoludní už v poradí tretie prípravné stretnutie pred jarnou časťou Corgoň ligy.

FC Nitra – Fotbal Třinec 1:0 (0:0) Gól: 65. Mikuš

Zostava Nitry:

1. polčas: Hroššo – Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Leško – Šimončič – Boszorád, Kóňa, Hodúr, Rák – Šimonek.
  2. polčas: Hroššo – Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Leško (55. Kotora) – Kolár, Král, Kóňa, Rák (55. Glenda) – Valenta, Mikuš.

Tréner futbalistov FC Nitra Ivan Galád zaradil po prvý raz v príprave do zostavy brakára Hrošša i hráčov Šimončiča a Hodúra. Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Hralo sa medzi šestnástkami s jedným ohrozením hosťujúcej brány. Po zmene strán boli Nitrania aktívnejší, čo hostia viackrát oplácali faulami. V 65. minúte po jednom z nedovolených zákrokov zahrával štandardnú situáciu Matúš Mikuš a za prispenia teču skončila lopta v Třineckej sieti. Následne sa prezentoval Hrošo výborným zákrokom po Lisického strele. V závere stretnutia opäť zahrával priamy kop Mikuš, lopta sa odrazila ku Královi, no ten bránu hostí prestrelil . V posledných okamihoch zápasu ešte vynikli dobrými zákrokmi brankári oboch tímov. Nitra napokon zdolala Třinec najtesnejším rozdielom 1:0.