Marek Pindeš Futbal

Futbal: Príprava 1. FC Brno - FC Nitra 3:1

Futbalisti FC Nitra odohrali dnes popoludní druhý prípravný zápas.

1. FC Brno – FC Nitra 3:1 (1:0) Góly: 38. Dostálek, 69. Došek, 79. Borák – 85. Šimonek. Zostava Nitry: Chudý – Kaspřák, Tóth, Kolmokov (80. Sailer), Leško – Boszorád (46. Bališ), Král, Kóňa, Rák (46. Glenda) – Valenta (80. Jakubjak), Mikuš (80. Šimonek).

Futbalisti FC Nitra odohrali dnes popoludní na trávniku 1. FC Brno druhé prípravné stretnutie v rámci zimnej prípravy. Aktuálne 12. tím českej Gambrinus ligy sa ujal vedenia v 38 minúte, keď po nitrianskom rohovom kope nasledoval rýchly protiútok domácich a Dostálek sa po kombinácii s Došekom v zakončení nemýlil. Druhý gól Brna vsietil v 79. minúte práve Došek, keď využil nedoraz zverencov trénera Galáda po štandardnej situácii. Nitrania sa dočkali streleného gólu v 85. minúte. Brankára Poláčeka po rohovom kope prekonal hlavou Arnold Šimonek. V 85. minúte však po chybe brankára Chudého strelil tretí gól domácich striedajúci Borák a stanovil tak konečný výsledok na 3:1. Nitrania však výkonom nesklamali, herne boli lepším tímom, domáci však boli efektívnejší čo rozhodlo o výsledku. Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Rák a spol. v sobotu 30. 1 o 14:00 proti Třincu.