Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitrania v príprave prehrali v Olomouci

V predposlednom prípravnom stretnutí odohrali futbalisti FC Nitra zápas so Sigmou Olomouc.

Sigma Olomouc – FC Nitra 3:0 (2:0) Góly: 5. Hořava. 26. Šultes, 59. Navrátil. Diváci: 250 Zostava FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, kolmokov, Tóth, Leško – Šimončič, Král – Kolár, Hodúr, Rák – Šimonek. V druhom polčase nastúpili: Sailer, Bališ, Glenda a Bratský.

Nitrania cestovali na predposledný prípravný duel pred jarnou časťou Corgoň ligy do českého Olomovca, kde si zmerali sily s aktuálne deviatym týmom českej Gambrinus ligy Sigmou Olomovc. Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte stretnutia, keď po Janotkovom centri hlavou presadil Hořava. Druhý gól Sigmy padol v 26. minúte, keď Hrošša v bráne Nitry prekonal Šultes. V prvom polčase boli hráči Olomovca aktívnejší a dvojgólové vedenie bolo reálnym obrazom vývoja na trávniku. Po zmene strán mali ako prví veľkú príležitosť zverenci trénera Galáda, no domáci brankár Blaha zmenu skóre nepripustil. O dve minúty neskôr udreli opäť domáci. Z ľavej strany našiel Kazár v pokutovom území Navrátila a ten strelou pod brvno zvyšoval už na 3:0. Následne si domáci vypracovali ďalšie gólové príležitosti, no do konca stretnutia sa skóre už nemenilo. Nitra tak podľahla Seigme Olomovc 3:0. V poslednom prípravnom stretnutí pred štartom jarnej časti Corgoň ligy privítaju Nitrania v sobotu 20.2.2009 o 13:00 v domácom prostredí maďarský týmu FC Tatabánya.