Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitra si zo Senice vezie bod

Futbalisti FC Nitra nastúpili v 10. kole futbalovej Corgoň ligy na trávniku nováčika súťaže FK Senica

FK Senica – FC Nitra 0:0 ** ŽK: 83. Gajdošík – 30. Rák, 56. Ľ. Kolár, 75. Kaspřák, rozhodovali: Valášek – Slyško, E. Weiss, 2709 divákov ** Senica: Kamesch – Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp – Velický – Abdou Samb (86. T. Vrťo), I. Belák, Piroska – Faldyna, R. Števko (64. Tesák) Nitra: Hroššo – Kaspřák, Martin Tóth, Štetina, M. Áč – Šimončič – Glenda (88. Šimonek), T. Kóňa, I. Hodúr (66. R. Sloboda), Ľ. Kolár (76. Valenta) – Rák

Domáci hráči nastúpili proti lídrovi tabuľky bez rešpektu s odhodlaním vytrať. V 4. minúte ohrozil Hrošša v nitrianskej bráne hlavou Števko. V 13. minúte musel Hroššo opäť zasahovať po prieniku domáceho Pirosku. V 17. minúte sa do príležitosti dostal domáci kapitán Laurinc, avšak hlavou zakončil mimo hosťujúcej brány. Aktívni Seničania zahrávali v 35. minúte rohový kop po ktorom sa lopta dostala k Homolovi, ten následne prihrával Laurincovi, no ten namieril len do bočnej siete. Hostia vyslali prvý vážnejší strelecký pokus na domácu bránu až v 43. minúte, keď Tomáš Kóňa z 20 metrov vypálil tesne vedľa pravej žrde Kameschovej brány. Hneď po prestávke sa dostal do príležitosti na skórovanie Piroska, zakončil však nad Hroššovu bránu. V 53. minúte po prihrávke Kóňu vyrážal Glendov strelecký pokus Glendu brankár Kamesch. Najaktívnejším hráčom zápasu bol domáci Piroska. V 64. minúte po prieniku do nitrianskeho pokutového územia však opäť nezakončil presne. Rovnaký scenár sa opakoval aj v 74. minúte. O pár minút neskôr zahrávali hostia rohový kop, po ktorom nebezpečne z poza šestnástky pálil Rák, no Kamescha neprekonal. Keďže ani Faldynova hlavička gólom neskončila, stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou.