Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitra porazila Trnavu

Po reprezentačnej prestávke bolo v sobotu na programe 13. kolo našej najvyššej futbalovej súťaže.

Spartak Trnava – FC Nitra 1:2 (1:1) Góly: 29. Kožuch – 35. Hodúr, 80. Rák, ŽK: 34. Ďuriš, 71. Procházka – 70. Martin Tóth, 90.+ Hodúr, rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Čiernik, 3481 divákov

Trnava: Rybánsky – Kotula, T. Hanzel, Doležaj, Schmidt – Ďuriš, Kopúnek (69. Procházka), Neto, Súkenník (57. Hruška) – Kožuch (64. Kone), Ľ. Bernáth Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, M. Áč – Kolár (62. Glenda), Šimončič, Kóňa, Hodúr, Rák (90. Šimonek) – Valenta (83. Leško)

Futbalisti FC Nitra cestovali na zápas 13. kola do Trnavy. Obe mužstvá začali v chladnom počasí opatrne. Ako prví sa dostali do šance domáci no v 6. minúte Ďuriš nezakončil dostatočne razantne. Rovnako pochodil aj v 20. minúte Nitran v trnavskom drese Ľubomír Bernáth. Prvého gólu sa diváci, ktorých prišlo takmer tri a pol tisíca dočkali v 29. minúte. Po pravej strane unikol Kotula, prihral do stredu Ďurišovi ,ten následne vysunul Kožucha, ktorý strelou po zemi otvoril skóre zápasu. Nitranov inkasovaný gól nepoložil, ba naopak. Snaha o vyrovnanie sa vyplatila v 35. minúte, keď chybu trnavskej defenzívy potrestal gólom po Valentovom centri Ivan Hodúr. V úvode druhého dejstva stálo pri Galádových zverencoch šťastie, keď po rohu domácich vrátil loptu do ohňa Kožuch a Kopúnekovu strelu vykopol z bránkovej čiary Štetina. Brankár Nitry bol zamestnávaný čoraz viac. V 62. minúte vyrazil na roh strelu Ďuriša, o minútu neskôr sa zaskvel parádnym zákrokom po Hruškovej strele a v 65. minúte zneškodnil Bernáthov pokus. Hostia potrestali domácich za ich nepremenené príležitosti v 80. minúte. Tomáš Kóňa výbornou prihrávkou vysunul Ráka, ten zoči-voči Rybánskemu chladnokrvne zakončil a spečatil tak víťazstvo svojho tímu.