Marek Pindeš Futbal

Futbal: Futbalisti FC Nitra v príprave porazili AS Trenčín

Počas víkendu odohrali futbalisti FC Nitra prvý prípravný zápas, keď v domácom prostredí na umelej tráve nastúpili proti hráčom AS Trenčín.

FC Nitra – AS Trenčín 2:0 (1:0) Góly: Rák, Mikuš Zostava Nitry 1. polčas: Chudý – Kaspřák, Kolmokov, Tóth, Leško – Král, Kóňa – Boszorád, Rák, Glenda – Valenta. **Zostava Nitry 2. polčas: **Chudý – Kotora, Kolmokov, Tóth, Kaspřák – Král, Kóňa – Bališ, Glenda – Mikuš, Šimonek. V priebehu druhého polčasu striedali: Bratský, Jakubjak, Sailer.

Na domácich hráčoch bolo od úvodu stretnutia badať chuť po futbale. Nitrania sa ujali vedenia po tom ako hosťujúci obranca Bizup chybil v rozohrávke, keď prihral priamo Róbertovi Rákovi, ktorý strelou k vzdialenejšej tyči prekonal trenčianskeho brankára. Do druhého polčasu poslal tréner Galád útočníkov Mikuša so Šimonekom, obranné rady posilnil Kaspřák s Kotorom a v stredovej formácii nastúpil namiesto Boszoráda Bališ. Druhý gól Nitry vsietil striedajúci Mikuš a zakrátko na to zazvonila na trenčanskej bráne ľavá žrď. Hostia pohrozili centrovanými i strieľanými loptami, no brankár Chudý si udržal čisté konto. Nitra tak zaslúžene porazila Trenčín 2:0.