Monika Földešiová Futbal

Futbal: 5-gólový debakel na domácom poli

Futbalisti FK Senica zvíťazili v jedinom piatkovom zápase 20. kola Corgoň ligy na ihrisku FC Nitra presvedčivo 5:0. V tíme hostí, ktorí sa bodovo dotiahli na vedúcu Žilinu, zaznamenal hetrik Juraj Piroska.

FC Nitra – FK Senica 0:5 (0:4) Góly: 2., 43., 72 (z 11 m) Piroska, 21. Pillár, 33. Smetana. Rozhodovali: Vlk, Košecký, Rendko, ŽK: Tóth, Kolmokov – Pillár, M. Ďurica, Strnad, 960 divákov.

Zostavy a striedania:
FC Nitra: Chudý – Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Áč – Král (55. Šimončič) – Kolár, Rák, Hodúr, Schulmeister (55. Sloboda) – Mikuš (79. Glenda)
FK Senica: Bolek – Gorosito, Pillár, Gajdošík, Lukšík – Strnad (82. Faleiro) – J. Diviš (86. Gajdoš), Kóňa, Piroska, M. Ďurica – Smetana (83. Hošek)

Pod Zoborom privítali druhé družstvo tabuľky. Už od druhej minúty hostia viedli, keď po pravej strane potiahol Diviš a zakončoval Piroska. O chvíľu to z uhla skúšal Gorosito, ale namieril iba do bočnej siete. V 9. minúte strieľal spoza šestnástky Piroska. Brankár Chudý bol však pozorný. O desať minút mohol vyrovnať Rák, priamy kop mu však Bolek zneškodnil. V 22. minúte pridali Seničania druhý gól, keď po chybe domáceho gólmana vsietil zblízka Pillár. Onedlho nitrianska obrana zaváhala opäť, keď z ľavej strany poslal loptu pred bránu Lukšík a nikým nestrážený Smetana nemal problém zakončiť. Do kabín sa odchádzalo nakoniec za stavu 0:4, keď svoj druhý gól pridal z päťky Piroska.
V druhom polčase sa zápas prakticky rozohrával. Nitrania mali zopár streleckých pokusov, tie však boli dosť nepodarené. Jedinú gólovú možnosť mal až v 84. minúte Rák, z otočky však pálil tesne nad. To už ale Nitra prehrávala 0:5, keď v 73. minúte fauloval Kolmokov v šestnástke Pirosku, pričom sám faulovaný z bieleho bodu skompletizoval svoj hetrik. V nastavenom čase mohol Piroska dosiahnuť aj štvrtý gól, priamy kop však brankár Chudý vyškriabal na roh.

Hlasy trénerov: Ivan Vrabec, tréner Nitry:// „Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Zlomil nás gól v druhej minúte a po inkasovanom druhom góle hostia už dominovali celý zápas. Máme čo zlepšovať. Dostali sme KO a máme čo robiť, aby sme sa z toho dostali.“// Stanislav Griga, tréner Senice: „Musím vyjadriť spokojnosť, ako si ziskom bodov tak i s výsledkom. Hlavne v prvom polčase sme hrali dobre, v druhom si to hráči už užívali. Nepredpokladali sme, že to bude dnes tak jednoznačné. So štartom do novej sezóny som spokojný.“