Pod Zoborom sa konalo už tradičné meranie síl študentov oboch nitrianskych univerzít. Hokejový zápas opäť zaplnil tribúny zimného štadióna.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Prestížne hokejové zápolenie pozná víťaza, radosť z putovného pohára pre študentov SPU

V prvej tretine prestížneho nitrianskeho zápolenia sa vedenia ujali hráči z SPU, ktorí si postupne vypracovali pohodlný náskok (3:0).

Počas prestávky sa divákom predstavila Campana Batucada, ktorá nedovolila nikomu z prítomných návštevníkov vychladnúť.

UKF sa v druhom dejstve dostala do zápasu dvoma gólmi, o všetkom sa tak napokon rozhodovalo v samom závere. „Hnojári“ sa vždy dokázali vymaniť a odskočili súperovi, no ani UKF sa nenechala zahanbiť. Necelé dve minúty pred koncom videli diváci poriadnu drámu. Stav bol 5:4 a o všetkom mohla rozhodnúť jediná presná strela. UKF v posledných sekundách strelila gól, no ten pre posunutú bránku neplatil. Z víťazstva sa tak napokon tešili hokejisti SPU.

SPU Hnojári – UKF Pekné ženy 5:4 (3:0, 0:2, 2:2)

Pozrite si fotografie z prestížneho derby v priloženej galérii!