V zápase 44. kola sa pod Zoborom stretla domáca Nitra s hokejistami Popradu. V stretnutí dlho pôsobil domáci celok ako aktívnejší tím, záver zápasu však priniesol zníženie hostí a dráma bola na svete.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra v zápase s dramatickým záverom porazila Poprad
55

Úvod stretnutia lepšie vyšiel domácim. Prvú šancu v zápase, ktorá mala prívlastok „tutovka“ premrhal v 2. minúte útočník Nitry Kovacs. Ten istý hráč však svoje zaváhanie napravil, keď v 5. minúte zakončoval presilovkovú kombináciu strelou pod hornú žrď – 1:0. V 6. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Bondra, ale Lacova lapačka si puk našla. Aktívny americký útočník Kovacs mohol poslať Nitru do dvojgólového vedenia v 13. minúte, ale proti bola pravá žŕdka Kováčovej brány. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 17. minúte, keď v presilovej hre prepálil Laca od modrej čiary König – 1:1.

Aj vstup do druhej tretiny mali lepší „corgoni“. V 22. minúte mal veľkú príležitosť Slovák, ale ocitol sa až príliš blízko Kováča, ktorý jeho pokus zneškodnil. O dve minúty už nitrianske tribúny „jasali“. Výbornú prácu Bradleyho zúročil na druhý gól H. Ručkay – 2:1. V 26. minúte potiahol puk cez celé klzisko Slovák, ktorého prácu dokončil dorážkou Blackwater – 3:1. Najväčšou hrozbou pre Nitru bol König, ktorého strely v presilovej hre narobili nitrianskej defenzíve problémy.

Na začiatku tretej tretiny sa zaskvel domáci brankár Laco, keď zneškodnil najskôr sľubné pokusy dvojice Paločko – Heizer. Následne si poradil aj so zakončením Štraucha, ktorý obkorčuľoval bránu Nitry a zasúval puk do odkrytej časti brány, ale bez gólového efektu. Definitívne mohol šance „kamzíkov“ zmazať v 49. minúte Šiška, ale Kováča spomedzi kruhov neprekonal. Opak bol však pravdou a Poprad sa prezentoval kontaktným gólom v 56. minúte z hokejky Mlynaroviča – 3:2. Hostia skúšali už 90 sekúnd pred koncom hru bez brankára a vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale nitrianska defenzíva odolala.

HK Nitra – HK Poprad 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Kovacs (Blackwater, Ordzovenský), 24. H. Ručkay (Bradley, Mezei), 26. Blackwater (Slovák, Ordzovenský) – 17. P. König (Mlynarovič, Štrauch), 56. Mlynarovič (Svitana, Štrauch) Rozhodovali: Štefik, Fridrich – Výleta, Orolin, vylúčení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2257 divákov

Nitra: M. Laco – Mezei, T. Milam, Ordzovenský, J. Milam, Mir. Pupák, M. Versteeg, Rýgl, Korím – Macík, Bradley, H. Ručkay – Kovacs, Slovák, Blackwater – Kollár, J. Ručkay, Kutálek – Rzavský, Šiška, Csányi

Poprad: Kováč – D. Brejčák, P. König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matúš Paločko, Heizer, Buc – D. Bondra, Matej Paločko, Abdul – Hvila, Ježek, Vašaš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Od začiatku sme mali ďaleko lepší pohyb ako hostia. Dva góly v presilovkách nám pomohli odskočiť na 3:1. Bolo cítiť, že najmä nová formácia J. Ručkay, Kollár, Kutálek nebolo to pravé, ale aby sme zvládli celý zápas, tak sme potrebovali rozložiť sily a držali sme zostavu čo najdlhšie. V poslednej tretine sme stiahli hru na tri formácie a keby sme vlastnými chybami neponúkli hosťom zníženie, záver stretnutia mohol byť kľudnejší.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Z našej strany boli prvé dve tretiny zakríknuté. Chlapci mali ako keby zviazané ruky a Nitrania ťažili najmä z jednoduchosti, strieľali z každej pozície. Chlapcov musím pochváliť, že bojovali do konca zápasu, nehodili ‚flintu do žita‘ a nechýbalo veľa a mohli sme ten zápas otočiť. Škoda, že sa nám v závere nepodarilo vyrovnať. Herný prejav Nitry je veľmi dobrý a konsolidovaný. Gratulujem súperovi k výhre.“

HK Nitra - HK Poprad 3:2 v 44. kole