Rastislav Búgel Hokej

Aktuálny majster sa musel hneď od úvodných minút brániť, Trenčania sa však napriek Cebákovej strele z pravého kruhu či následnému pohrozeniu z hokejky Gašparoviča do vedenia nedostali.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra v Trenčíne za dva body, rozhodli až nájazdy
12

Aj po skončení presilovej hry diktovali tempo domáci, Nitranom nepomohla ani ich vlastná hra v početnej výhode. Ba práve naopak – krátko po vrátení sa Tománeka z trestnej lavice dokázala Dukla otvoriť gólové skóre, keď sa o teč spred bránky postaral Bulík. V 14. minúte sa museli Nitrania opäť brániť, tentoraz pomohla Hartzellovi aj Hossova nepresnosť, neskôr sa sám postaral o zlikvidovanie Sojčíkovej šance. Na druhej strane pohrozil Voldenovi Bajtek, keď to skúšal z ľavého kruhu, no na vyrovnanie to nestačilo.

Strednú časť odštartovali Nitrania šikovným vyrovnaním počas signalizovaného vylúčenia, o ktoré sa postaral nikým nekrytý Slovák. Radosť hostí trvala ale len krátkych 19 sekúnd, štvrtý trenčiansky útok sa dostal dopredu a zľava poslal znova svoj tím do vedenia Hecl. Aj tento raz ale prišla rýchla reakcia zo strany druhého mužstva, neubránený Kutálek zostal pred Voldenom a zoči-voči spomínanému gólmanovi uspel. Oba tímy predviedli dravý hokej, kým Nitrania sa snažili využiť chyby domácej obrany, Trenčania sa púšťali do protiútokov. Ako Volden tak i Hartzell sa musel mať stále na pozore, nakoľko rýchla hra prinášala šance na striedačku na oboch stranách.

Posledné dejstvo prinieslo pokračovanie trenčianskej presilovky z predošlej časti, ale zmena skóre prišla až po nej, keď sa v 42. minúte presadil zblízka Gašparovič. Nitrania nenechali svojich priaznivcov ani tento raz dlho čakať na vyrovnanie, už o dve minúty vystrelil spomedzi kruhov Mezei a namierením do pravého horného rohu upravil na 3:3. Oba tímy hrýzli a chceli si nakloniť skóre na svoju stranu, no ani jednému mužstvu sa nedarilo na dlhšie obsadiť útočné pásmo a hra tak ponúkala predovšetkým súboje v strednej tretine. Záverečný tlak patril hosťom, no do vedenia sa im dostať nepodarilo, a zápas sa tak prehupol do predĺženia. Hoci táto päťminútovka priniesla hneď niekoľko veľkých šancí a to na oboch stranách, o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Nitrania, o dvoch bodoch pre svoj tím rozhodol Slovák.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 3:4 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 10. Bulík (Cebák, Tománek), 23. Hecl (Hudec, Sádecký), 42. Gašparovič (Ručkay) – 23. Slovák (Macík, Šiška), 25. Kutálek (Ručkay, Krištof), 44. Mezei (Šiška), rozhodujúci nájazd Slovák

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „Zápas sa hral vo veľmi dobrej atmosfére. Začali sme veľmi fajn, ale v úvodných 15 minútach sme si mohli vytvoriť väčší náskok aspoň o gól a bolo by to jednoduchšie. Je ťažké prehrať zápas, v ktorom trikrát vediete a súper trikrát vyrovná. No druhý i tretí gól sme dostali po našich naivitách. Nechceli sme tak otvárať hru, ale hráči si nenechali povedať, išli do toho viac srdcom ako rozumom. Musíme sa poučiť, hrať rozumnejší hokej, získavať body. Musíme hrať účelne.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Samozrejme, sme vďační za dva body v Trenčíne, ale zápas sme začali zle, slabšie sme sa rozbiehali. Prvých 10–15 minút nebolo z našej strany vôbec dobrých, no potom sa to zlepšilo. Bol to taký typický zápas v Trenčíne, kde sú vylúčenia a výsledky sa zväčša točia okolo remízy a to sa dnes potvrdilo. Našťastie v nájazdoch sme boli dnes šťastnejší my.“