Nitrianski hokejisti majú za sebou druhé kolo najvyššej súťaže. V tom prvom zvíťazili na ľade majstra z Banskej Bystrice po predĺžení. Doma chceli bodovať naplno.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra si v druhom kole poradila so Zvolenom, rozhodla posledná tretina
65

Domáci hráči mali výborný nástup do stretnutia. Aktívnou hrou si hneď v úvode vypýtali dva fauly, prvú presilovku pri vylúčení Coffmana ešte nevyužili, ale druhú pri vylúčení Rajsova už áno. Luciani v 5. minúte ušiel obrane hostí a poslal puk pomedzi betóny brankára Šimka. Zvolenčania postupne vyrovnali hru a v 9. minúte sa im podarilo aj zrovnať skóre zásluhou Matisa, ktorý strelou švihom prekonal Hartzella. Ten istý hráč mohol streliť aj druhý gól hostí, ale domáci brankár dobre zakročil.

Diváci boli potom svedkami niekoľko prečíslení na oboch stranách, ktoré ale nepriniesli zmenu skóre. V druhej tretine mali obe mužstvá viacero dobrých možností na skórovanie predovšetkým v presilových hrách, brankári však boli pozorní. Hartzell v polovici zápasu skvele zasiahol proti osamotenému Whartonovi a na konci tretiny ho zachránila žŕdka.

Nitra rozhodla o svojom triumfe v 3. tretine, v ktorej vygradovala svoj výkon a nasúkala hosťom päť gólov. Najprv v 47. minúte poslal vicemajstra druhýkrát v zápase do vedenia T. Mikúš. V 50. min. sa snažil Šimko vypichnúť puk, ale Paulovič bol k nemu bližšie a pohodlne upravil na 3:1. O minútu neskôr ten istý hráč zvýšil už na rozdiel troch gólov. Paulovič vyšperkoval svoj výkon v 55. minúte prihrávkou na Krištofa, ktorý z úniku prekonal Šimka. Dielo zvolenskej skazy zavŕšil v 57. minúte Blackwater – 6:1.

HK Nitra – HKM Zvolen 6:1 (1:1, 0:0, 5:0)

Góly: 5. Luciani (Blackwater), 47. Mikúš (Rais, Krištof), 50. Paulovič (Šiška, Friedmann), 51. Paulovič, 55. Krištof (Paulovič), 57. Blackwater (Friedmann) – 9. Matis. Rozhodovali: Lokšík, Stano – Šefčík, Junek, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 4:5, 3033 divákov.

Zostavy:

Nitra: Hartzell – Mezei, Rais, Pupák, Kováčik, Ordzovenský, Hruška, Korím, Kuzma – Šiška, Krištof, Paulovič – Mikúš, Blackwater, Luciani – Kutálek, Šille, Ručkay – Rzavský, Friedmann, Štumpf

Zvolen: Šimko – Hraško, Ross, Bokroš, Wharton, Drgoň, Ivan, Andersons, Török – Dziurzynski, Coffman, Chovan – Obdržálek, Kytnár, Asuchak – Matis, Jurík, Rajsov – Kelemen, Fekiač, Síkela