Hneď v úvodných sekundách zápasu mal veľkú príležitosť na otvorenie skóre Milam, ktorý sa dostal do úniku, ale bránu Liptákov minul.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra potvrdila úlohu favorita, na domácom ľade porazila Liptovský Mikuláš
64

Nitrania mali výhodu dvoch presilových hier, avšak hostia ich ubránili a dokonca pohrozili, keď ušiel Róbert Huna, ale Valent si s jeho pokusom poradil. V 12. minúte to skúsil spoza hráča Slovák a puk prešiel popri ľavej žrdi Nagya. V 13. minúte sa už skóre menilo, keď Versteegovu strelu tečoval Šille – 1:0. O minútu neskôr sa dostali domáci do dvojgólového vedenia, keď výborne zachránil pásmo Mezei a po Krištofovej strele dorážal Kutálek.

Prvá polovica druhej tretiny priniesla viacero príležitostí. Na domácej strane ohrozil hosťujúceho gólmana najskôr Bajtek a o pár sekúnd aj Slovák, ale oba pokusy zostali nevyužité. Na opačnej strane mal veľkú šancu Kriška, ale pred odkrytou bránou zaváhal. V 28. minúte ušiel domácej obrane Laco, ale Valent jeho únik zneškodnil. V 36. minúte roztočili domáci kolotoč v pásme hostí, ktorý zakončil druhým gólom v zápase Kutálek – 3:0. Šancu na zníženie mala dvojica Lištiak a Richard Huna, ale ich akcia bola prekombinovaná.

Na začiatku tretej tretiny mali hostia niekoľko dobrý príležitostí. V oslabení mal dve šance Uram, ale dobre chytajúci Valent prekonaný nebol. Na opačnej strane využil v 46. minúte početnú výhodu Cope a zvýšil na 4:0. V 49. minúte si Lištiak natiahol Valenta, ale s blafákom hosťujúceho útočníka si brankár domácich bravúrne poradil. V 53. minúte sa skóre opäť navýšilo po nahodenom puku od Melanda, ktorý usmernil do brány Macík – 5:0. Domáci brankár Valent si čisté konto neudržal, keďže v 56. minúte ho prekonal J. Sukeľ. Zápas sa už iba dohral a Nitrania si pripísali do tabuľky ďalšie tri body.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Šille (Versteeg), 14. Krištof (Krištof, Mezei), 36. Kutálek (Cope, Krištof), 46. Cope (Štefanka), 53. Macík (Meland) – 56. J. Sukeľ (Uhrík, Langhammer) Rozhodovali: Jonák, Fridrich – Gegáň, Kacej, vylúčení: 4:6, navyše: Stehlík (Liptovský Mikuláš) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2329 divákov

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme vedeli, že nás nečaká ľahký zápas, keďže Liptovský Mikuláš hrá ‚o život‘ sa dá povedať, že do každého zápasu idú v maximálnom nasadení. Začiatok sme mali slabší, ale potom sme boli jednoznačne lepší. Dokonca niektoré situácie sme riešili moc exhibične a možno mohol byť ten rozdiel ešte vyšší. Na základe toho potom vznikali šance súpera, s ktorými si výborne poradil Mišo Valent a od desiatej minúty prvej tretiny sme boli jednoznačne lepší a úplne zaslúžene sme zvíťazili.“

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „Vedeli sme, že ak chceme byť v Nitre úspešní, tak musíme ustáť úvod. To sa nám čiastočne podarilo, potom prišli dva góly v rýchlom slede a od toho momentu hrala Nitra uvoľnenejšie. Nitra je hlavne kombinačne silná. Snažili sme sa dostať späť do zápasu kontaktným gólom. Šancí sme si vytvorili dosť, ale boli sme v koncovke málo agresívni. Keď chceme byť v Nitre úspešní, tak musíme byť v tejto činnosti lepší. Gratulujem súperovi.“