Lucia Lauková Šport Hokej

Hokejisti Nitry postúpili po dramatickom zápase s MAC Budapešť medzi štyri najlepšie tímy Vyšehradského pohára.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra postúpila do semifinále Vyšehradského pohára, v odvete rozhodol Milam
73

Hokejisti HK Nitra postúpili do semifinále Vyšehradského pohára. Víťazstvo v úvodnom zápase na ľade MAC Budapešť 3:2 síce doma nepotvrdili, no po remíze 4:4 po predĺžení sa prebojovali medzi najlepšiu štvorku. Nitra začala zápas pred domácim publikom dobre, už v 12. minúte posielal domácich do vedenia Rzavský, druhý gól pridal o necelú minútu Kováčik. Hostia znížili do konca prvého dejstva zásluhou Dansereau (2:1).

V druhom dejstve diváci gól nevideli. V 49. minúte zabezpečil Nitre dvojgólové vedenie Luciani a zdalo sa, že Nitra už v pohodovom tempe zápas zvládne. Hostia sa však bojovnosťou dostali do zápasu zásluhou Jokilu v 54. minúte. Nasledoval vyrovnávajúci zásah Klempu minútu pred koncom. Remíza však hosťom nestačila, pokiaľ chceli postúpiť, museli zvíťaziť aspoň o dva góly. V samom závere sa MAC Budapešť odhodlala na hru bez brankára, ktorá priniesla ovocie a hostia sa dostali do vedenia (3:4).

Nakoľko skóre strelených a inkasovaných gólov spočítaných z oboch vzájomných zápasov bolo vyrovnané (6:6), aj napriek víťazstvu MAC Budapešť v riadnom hracom čase, muselo prísť päťminútové predĺženie. V ňom rozhodol o vyrovnaní a následnom postupe Nitry Milam.

HK Nitra – MAC Budapešť 4:4 pp (2:1, 0:0, 1:3 – 1:0)

Góly: 12. Rzavský, 13. Kováčik, 49. Luciani, 61. Milam – 18. Dansereau, 54. Jokila, 59. Klempa, 60. Brown /prvý zápas: 3:2, postúpila Nitra/

Nitra: Halo – Mezei, Pupák, Versteeg, Milam, Ordzovenský, j. Kováčik, Korím, Mich. Pupák – Cope, Krištof, Paulovič – Rzavský, Šille, Luciani – J. Ručkay, Kutálek, H. Ručkay – Fominykh, Kollár, Štumpf