Rastislav Búgel Hokej

Prvú väčšiu príležitosť zápasu mali domáci, ale Tvrdoň zobral prečíslenie troch na jedného na seba a minul bránu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra porazila Martin, Kutálek a Slovák s dvoma gólmi
53

V 6. minúte nepríjemne „schytal“ nahodený puk Korostina do tváre obranca Nitry Rais. V 8. minúte roztočila kolotoč pre bránou Dzubinu prvá nitrianska formácia a Slovák otvoril skóre zápasu – 1:0. Už o 35 sekúnd sa hosťujúcou obranou preštrikoval Krištof a zvýšil na 2:0. Snahu o kontaktný gól mal Dlouhý, ale Hartzell si s jeho strelou poradil.

V úvode druhej tretiny prišlo zníženie z hokejky Pokrivčáka, ktorému nechala domáca obrana až prílišný komfort pri dorážke – 2:1. O necelé dve minúty išla Nitra znovu do dvojgólového vedenia, keď svoje majstrovstvo predviedol Krištof, ktorý opäť povodil martinskú obranu a našiel Kutáleka, ktorý nemohol minúť – 3:1. V 26. minúte preukázal výborné reflexy domáci brankár Hartzell, keď v poslednej chvíli zastavil prudký puk smerujúci za jeho chrbát. V 32. minúte sa dostal do šance Cope, ale Dzubina zasiahol lapačkou. Opätovné zníženie prišlo v 34. minúte z hokejky Vargu, ktorého našiel v predbránkovom priestore peknou prihrávkou Korostin.

Začiatok tretieho dejstva priniesol strelu Koríma, na ktorú mal Dzubina veľmi dobrý výhľad a zneškodnil ju. V 50. minúte mal veľkú príležitosť na vyrovnanie Rzavský, ale bránu minul. V 54. minúte sa postarali domáci hráči o vzruch pred Dzubinom, keď prišlo k viacero dorážkam, ale ani jedna neprešla za bránkovú čiaru. Nitranov dostal do dvojgólového vedenia v 56. minúte Slovák, ktorý zužitkoval Blackwaterovu prihrávku spoza brány – 4:2. Tento stav trval iba 8 sekúnd. Kutálek vystrelil švihom a definitívne zlomil šance Martinčanov na úspešný výsledok.

HK Nitra – MHC Martin 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly: 8. Slovák (Tvrdoň, Blackwater), 9. Krištof (Ručkay, Mezei), 23. Kutálek (Krištof, Ručkay), 56. Slovák (Blackwater, Tvrdoň), 56. Kutálek (Rais, Mezei) – 22. Pokrivčák (Surovka), 34. Varga (Korostin) Rozhodovali: Kubuš, Adamec – Tvrdoň, Orolin, vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2585 divákov

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Do zápasu sme opäť vstúpili výborne. V druhej tretine Martin prehrával a zvýšil agresivitu, aktivitu a mal dobrý pohyb. My sme si to zbytočne komplikovali. Tretia tretina bola v podobnom duchu ako druhá, ale my sme si išli vytrvalo za našim cieľom a zápas zlomili zaslúžene na našu stranu.“

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Podľa môjho názoru sme mali dnes v Nitre bodovať, keďže sme tu odohrali výborný zápas. Zlomový moment zápasu bol v tretej tretine, keď sme mali súpera pod tlakom a mali sme vylúčeného hráča a Nitra sa dostala do hry. Síce v presilovke gól nedala, ale hneď nato zvýšila na 4:2 a to ovplyvnilo výsledok.“