Obe mužstvá nastúpili do zápasu už aj s hráčmi, ktorí reprezentovali Slovensko na ZOH v Pjongčangu. Nitrianska dvojička Krištof – Paulovič pripravila prvý gól zápasu, ktorý strelil v 6. minúte Rais – 1:0.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra po prestávke úspešná, na domácom ľade poľahky zdolala Trenčín
59

V 8. minúte mal príležitosť na vyrovnanie Mikula, ale zaváhanie pri rozohrávke domácich nevyužil. V 13. minúte znovu dobre režíroval nitriansku presilovku Krištof a po jeho prihrávke nastrelil Mikúš ľavú žŕdku. Druhá tretina bola rozkúskovaná a priniesla až sedem vylúčení. Veľkú príležitosť mal v 30. minúte Slovák, ktorý však nepremenil nariadené trestné strieľanie. V 37. minúte sa ocitli domáci v prečíslení, ktoré zakončil Šiška strelou priamo na hruď Valenta. O minútu neskôr sa pretlačil do protiútoku Rais a druhým gólom v zápase poslal domácich do dvojgólového vedenia. Trenčania mali ťažkú úlohu pred treťou tretinou a ešte viac im to sťažil Slovák. Domáci útočník hneď v úvodnej minúte ušiel trenčianskej obrane a zavesil nad lapačku Valenta – 3:0. V 46. minúte mal na hokejke zníženie Gašparovič, ale jeho strela skončila iba na hornej žrdi. O dve minúty neskôr už brankár Lawson prvýkrát kapituloval, keď ho prekonal dôrazný Smolka – 3:1. V 50. minúte mohli definitívne zlomiť odpor Trenčanov Paulovič s Krištofom, ale druhý menovaný nedostal ideálnu prihrávku a prečíslenie zakončil iba do bočnej siete. V 55. minúte ukázal svoje majstrovstvo Krištof, ktorý si puk stiahol až za bránkovú čiaru a následne zasunul puk za chrbát ležiaceho Valenta.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Rais (Krištof, Paulovič), 38. Rais (Paulovič), 41. Slovák (Pupák, Versteeg), 55. Krištof (Mikúš, Paulovič) – 48. Smolka (Sojčík). Rozhodovali: Novák, Stano – Synek, Šefčík, vylúčení: 9:6 na 2 min., navyše: Deveaux (Trenčín) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2827 divákov.

Nitra: Lawson – Rais, T. Milam, Ordzovenský, J. Milam, M. Versteeg, Mir. Pupák, Rýgl, Korím – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kovacs – Kutálek, Bradley, H. Ručkay – Macík, J. Ručkay, Šiška

Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Ölvecký, J. Bezúch – T. Varga, Smolka, Sojčík – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D. Hudec, J. Švec, Deveaux

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Ja by som pochválil Nathana Lawsona, ktorý dnes odchytal výborný zápas, svojím istým prejavom dával sebavedomie obrane a od toho sa to odvíjalo. Začiatok z pohľadu spolupráce nebol optimálny, ale tým, že sme sa ujali vedenia, tak sme ten zápas mohli lepšie kontrolovať. Rozhodli ubránené oslabenia, keďže bolo veľa vylúčených. Fauly na útočnej polovici sme hráčom vyčítali, pretože nabudúce sa to proti súperovi, akým je Trenčín, nemusí vyplatiť.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Úvod nebol z našej strany zlý, ale dnes rozhodla realizácia šancí. Keď sa nevieme presadiť pri toľkých presilovkách, tak nemôžeme v Nitre zápas zvládnuť. Máme dva dni na vylepšenie, aby sme odohrali lepší zápas. Dnešný zápas rozhodlo to, že sme sa nepresadili viac ako jedenkrát.