V Nitre sa ešte ani neskončil predzápasový ceremoniál venovaný Dušanovi Milovi, ktorý oslávil 44. narodeniny, a Nitra už viedla 1:0, keď sa v šestnástej sekunde presadil Tvrdoň.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Hokejisti Nitry uspeli, v poslednom zápase základnej časti porazili Poprad
56

Šancu na vyrovnanie mal v 7. minúte Štrauch, ale v dobrej pozícii prestrelil Hartzellovu bránku. V 12. minúte mali Nitrania dve veľké príležitosti v presilovej hre, ale najprv Tvrdoň a neskôr Slovák minuli odkrytú popradskú bránku. Na opačnej strane zvonila za brankárom Nitry pravá žrď po strele Svitanu. V 15. minúte oklamal pohybom hosťujúcu obranu Slovák, ale jeho bekhendový blafák nenašiel miesto medzi tromi žrďami.

Na začiatku druhej tretiny sa hral hokej zo strany na stranu, ale bez väčších príležitostí. V 31. minúte nastrelili Popradčania druhú žrď, tentoraz Mlynarovič. V druhej polovici tretiny mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú však Nitrania veľmi dobre ubránili. Z minima šancí sa dala vypichnúť Krištofova, ktorý z medzikružia prestrelil Šúrekovu bránku. Druhá tretina bola pre divácke oko viac-menej nezaujímavá.

Tretia tretina priniesla v úvode presilovú hru Nitry, ktorú gólom využil Cope a zvýšil na 2:0. Už o minútu však vrátil Poprad naspäť do zápasu Zagrapan, ktorého puk doslova trafil – 2:1. V 53. minúte nepríjemne Meland nastrelil Ručkaya do ruky a ten odišiel v bolestiach dole z ľadu, ale v zápase pokračoval. Nitrania nepúšťali hostí do veľkých príležitostí a vedenie kontrolovali. Definitívu mohol pridať dve minúty pred koncom Krištof, ale Šúrek si s jeho strelou poradil. Domáci si v závere ustrážili víťazstvo 2:1.

HK Nitra – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Tvrdoň (Slovák, Milam), 44. Cope (Pupák, Slovák) – 46. Zagrapan (Hvila, Fabian)

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme jednoznačne chceli ísť do zápasu s víťazným cieľom. Domáci a posledný duel základnej časti nám nevelil nič iné, ako uspieť. Nepozerali sme sa na ostatné zápasy. Myslím si, že keby bolo v desiatej minúte 4:0, tak by nemohol nikto nič povedať. Boli tam obrovské šance, ktoré sme nevyužili. Stále to bolo 1:0 a neodskočili sme na viac gólov, aj keď šance sme mali. Potom sme dali na 2:0 a súper dal šťastný gól. Myslím si, že celý zápas sme boli jednoznačne lepší a strážili sme si to. Tretiu sezónu za sebou hráme so súperom, s ktorým sme odohrali posledné kolo základnej časti. Samozrejme, play off bude úplne iné ako nedeľný zápas. Všetko je zabudnuté a začína sa nová a veľmi náročná súťaž.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „My sme nezachytili úvod. Prvá tretina bola totálne v réžii Nitry. V druhej a tretej tretine sme sa trochu dostali do tempa a vzchopili. Mali sme šance a kládli sme aký-taký odpor, žiaľ, v oslabení sme dostali gól na 2:0 a potom sme už dokázali len skorigovať výsledok na 2:1. Po všetkých nedeľných dueloch sa sem vo štvrtok vrátime. Verím, že potrápime majstra z minulej sezóny a budeme dôstojným súperom v prvom kole play off.“

Zostavy:

• HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šiška, Šille – Štefanka, Paukovček, Bajtek
  • HK Poprad: Šúrek – Guliaev, Fabian, Davydov, Dinda, Ježek, Pokovič, Szücs – Bondra, Zagrapan, Hvila – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Matej Paločko, Murček, Matúš Paločko – Lichanec, Troliga, Bjalončík – Abramov

HK Nitra - HK Poprad 2:1 v 54. kole