Marek Pindeš Iné športy

Florbalistky prehrali v Pruskom, v play-off ich čaká rovnaký súper

Florbalová Extraliga žien 18. kolo.

ŠK 98 PRUSKÉ – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – 12 : 8 ( 3:1, 4:4, 5:3 ) Góly DFA: Lukačovičová 4, Trnková 2, Janegová, Balková ** DFA Nitra: **Lihosithová –G, Trnková – C, Janegová, Lukačovičová, Balková, Bajanová, Majdánová, Košťálová, Morvayová J., Fúsková. ( Tréner : Fulier Peter )

Na posledný zápas základnej časti Nitranky cestovali len s deviatimi hráčkami do poľa. Keďže oba tímy mali zaručený postup do play – off , hralo sa na oboch stranách uvoľnene. Domáce hráčky sa už v 2. minúte ujali vedenia v 7. minúte bol rozdiel už dvojgólový. O dve minúty neskôr sa presadila Nitrianka Lukačovičová po prihrávke Trnkovej. Odpoveď Pruského prišla o 5sekúnd, keď sa presadila domáca Hrehušová . Dve minúty pred koncom prvej tretiny nepremenila kapitánka Trnková výhodu samostatného nájazdu. Druhá tretina bola bohatá na šance i góly na oboch stranách. Dobré zákroky v bránke hostiek vytiahla Lihosithová, keď zlikvidovala aj samostatný nájazd hostiek. Gólovo sa presadili Janegová, Lukačovičová 2 a Trnková. Častejšou streľbou i gólmi sa v poslednej tretine presadzovali hráčky z Pruského. V polovici tretej tretiny sa Nitra priblížila na rozdiel jedného gólu ( 9:8 ), ale tromi gólmi v závere vyhrali hráčky Pruského 12:8! ** Výsledky 17. kola ** Trenčín – Dragons 3:5 Prešov – Unihoc Žirafa Žilina 2:5 Hurikán – Pruské 3:5 Nemšová – Tvrdošín 7:5 Nitra mala voľno. ** Ostatné výsledky 18. kola ** Prešov – Tvrdošín 6:2 Nemšová – Trenčín 5:4 Pruské – Nitra 12:8 Unihoc Žirafa Žilina – Dragons 4:7 Hurikán Bratislava mal voľno.

Prvé dva zápasy play-off odohrá Nitra na pôde Pruského 6.a 7. marca – odvety doma 13. a 14. marca. V prípade rozhodujúceho 5. zápasu na pôde Pruského v dňoch 16., 17, alebo 18. marca.