Marek Pindeš Iné športy

Florbalistky prehrali aj druhé štvrťfinálové stretnutie

V nedeľu boli na programe druhé štvrťfinálové stretnutia vo florbalovej extralige žien

ŠK 98 PRUSKÉ – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – 11 : 2 ( 4:1, 3:0, 4:1 ) **Góly: **Janegová, Morvayová

**DFA Nitra: **Režná – G, Holecová – G, Trnková – C, Janegová, Lukačovičová, Balková, Bajanová, Majdánová, Košťálová, Morvayová M., Fúsková, Filová, Dugovičová, Bertová.

Do Dubnice cestovala Nitra už s kapitánkou Trnkovou, no tento raz v kádri chýbala Uhláriková. Domáce hráčky v 1.tretine umnou hrou a najmä streľbou spoza obrankýň úspešne zakončovali. Trikrát sa presadila Hrehušová a raz Behancová. Nitra si síce bojovnou hrou vypracovala gólové príležitosti, no chýbala im šťastena pri zakončení. V prvej tretine sa podarilo z tímu z pod Zobora skórovať iba Janegovej. V druhej tretine Nitra zvýšila tempo, ale zakončenie bolo stále jalové. Naopak domáce hráčky sa dokázali presadiť z rýchlych kontier a vyhrali druhú časť hry 3:0. Tretia tretina sa podobala prvej. Tréner Fulier v 1. minúte po inkasovanom góle v bránke vystriedal Režnú a nasadil Holecovú. Nitra sa snažila niečo spraviť s nepriaznivým stavom, no znovu skórovali len domáce. Na vysokej prehre už nič nezmenil ani presný zásah Morvayovej, ktorá upravila na konečných 11:2. Ak chcú Nitrianky pomýšľať na účasť v semifinále – musia v treťom zápase ( sobota 13.3. o 16.00 hod. v Dubnici ) prerušiť nelichotivú bilanciu s týmto súperom!

**Ostatné výsledky 2. zápasov štvrťfinále: ** Dragons – Žilina 2:3 nn Tvrdošín – Prešov 5:0 k Nemšová – Hurikán 7:1