Marek Pindeš Iné športy

Florbalisti odohrali turnaj v domácom prostredí

V nedeľu sa odohralo v športovej hale SPU ďalšie turnajové kolo v 1. ligy vo florbale mužov.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – Legislatíva smršť Bratislava 16:6 (3:1, 3:3, 6:2) Góly: **Fulier 3, Ľ Gráf 2, Maruš 2, Struhár 2, Trajteľ, Žitný, Šiška.
Nitrania vstúpili do stretnutia v ktorom boli papierovým favoritom aktívne a úlohu favorita začali potvrdzovať už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:1. V druhej perióde boli Bratislavčania hráčom z pod Zobora vyrovnaným súperom, keďže oba tímy zaznamenali tri presné zásahy. V tretej tretine však Nitrania boli jednoznačne pánmi na palubovke a výhrou 6:2 v tejto časti hry zmietli súpera v konečnom sumáre 16:6. Najviac sa strelecky v domácom mužstve darilo Fulierovi, ktorý zaznamenal tri presné zásahy. **ŠK Slávia SPU DFA Nitra – Žatva 90 Dolný Kubín 8:9 (3:2, 2:5, 3:2) Góly:
Ľ Gráf 3, Klosík 3, Fulier 2. V druhom stretnutí nastúpili Nitrania proti hráčom z Dolného Kubína. Zápas vysokej úrovne bol od úvodu nesmierne vyrovnaný. Prvú časť hry Nitra vyhrala o jeden gól 3:2, no v prostrednej tretine naklonili hostia misky váh na svoju stranu. Nitrania sa v tretej tretine snažili vyrovnať, no súper sa prezentoval kvalitnou defenzívnou hrou, na ktorú Klosík a spol. ťažko hľadali recept. Domáci takmer vyrovnali v samotnom závere iba pár sekúnd pred koncom, no hostí zachránila žŕdka ich svätyne.