Marek Pindeš Iné športy

Florbal muži: Na konte Nitranov jedno víťazstvo a jedna prehra

V Nitrianskej športovej hale SPU bolo v nedeľu na programe 3.kolo II. Florbalovej Ligy mužov.

Tretie kolo sa hralo v Nitre turnajovým spôsobom. Niranski florbalisti hostili tím Žatva 90 Dolný Kubín a IBK Malacky. **DFA Nitra – Dolný Kubín 4:9 (3:2,1:2,0:5) ** **Góly: **Graf , Špeťko, Sklenka, Slušňák

DFA Nitra – IBK Malacky 12:4 (4:1,5:0,3:3) ** **Góly: Graf M. 2, Graf Ľ., Šiška , Sklenka, Harcek, Klosík, Slušňák, Špeťko, Dida, Trajteľ, Paulovič.

**Zostava: **Klosík, Wild, Ševela, Sklenka, Dida, Šiška, Žitný, Škrabal, Struhar, Graf Ľ, Graf M., Fulier, Harcek, Varga, Buch M., Trajteľ, Paulovič, Holub, Slušňák, Špeťko, Tréner: Buch Vladimír

V prvom zápase Nitrianski florbalisti podali kombinačný výkon ale o víťazstvo prišli počas 5-minutového vylúčenia Vargu, ktorý hostia potrestali dvoma gólmi. Kubínčani zápas takticky doviedli do víťazného konca s výsledkom 4:9. Druhý zápas bol jednoznačne v rukách domácich Slávistov, ktorí po druhej tretine viedli o 8 gólov. Záverečná tretina sa dohrávala v kľudnom tempe po troch góloch na oboch stranách. Nitrania deklasovali Malacky 12:4. ** Ostatné zápasy :**

IBK Malacky – FBC Dragons BA „B“ 4:16 (1:4,1:6,2:6) Leg. Smršť – Dolný Kubín 4:7 (0:2,3:2,1:3) FBC Dragons BA „B“ – Leg. Smršť 12:5 (5:1,5:1,2:3)