Finálna séria sa pre Nitru nezačala dobre: Dolný Kubín sa ujal vedenia

Hokejisti HK 96 Dynamax Nitra vstúpili do prvého zápasu finálovej série II. ligy dobre. Ujali sa vedenia, no posledná tretina rozhodla.

Ilustračný obrázok k článku Finálna séria sa pre Nitru nezačala dobre: Dolný Kubín sa ujal vedenia

Dobrý úvod Nitry

V začiatku prvej tretiny finálového stretnutia mali viac z hry na svojich hokejkách hráči Dolného Kubína. Nitra však o niekoľko minút naštartovala a Tonhauser dostal puk za Pastorekov chrbát. V závere tretiny mala Nitra ešte niekoľko šancí skórovať, no nevyužila ich. Skóre druhého dejstva otváral v druhej minúte prudkou strelou po Vasilkovej prihrávke Blickling a Nitra viedla o dva góly. Hosťujúci hokejisti si postupne vypracovávali množstvo šancí, no v druhej tretine im to tam ešte nepadlo.

Aktívnejší hostia

Do tretieho dejstva vstúpili hráči Dolného Kubína ako vymenení. Obrovský tlak vyústil do kontaktného gólu v druhej minúte tretej tretiny. Za Púšov chrbát dostal puk Budaj a Kubín sa dostal do hry. Iba niečo málo vyše minúty trvalo hosťom vyrovnať. Za úmyselné vyhodenie puku potrestal Nitru v tretej minúte poslednej časti hry Smolka. V nadstavenom čase sa niekoľko šancí objavilo na oboch stranách. Hostia nevyužili záverečnú presilovú hru a tak sa pokračovalo sériou nájazdov. V nich ťahali za kratší koniec nitrianski hokejisti. Za Dolný Kubín premenili svoje nájazdy obaja strelci, Nitra ostala na sucho. Dolný Kubín si po streleckej prevahe v pomere 32:57 odniesol zaslúžené víťazstvo vo finálovej sérii II. Ligy.