Majstrovský sen sa rozplynul. Nitra podľahla na ľade Košíc a získala striebro.

Ilustračný obrázok k článku Finále s trpkou príchuťou: Posledný zápas finále Nitra nezvládla, získala striebro!

Lepší úvod do rozhodujúceho zápasu mali domáci. Brankár Nitry Kristan ešte s pokusom Sojčíka v 3. minúte nemal veľa práce. O minútu neskôr však už kapituloval. V 5. minúte si prvá formácia Košičanov vytvorila tlak a puk za nitrianskeho brankára dostal dôrazný Marcinko – 1:0. Nitrania sa osmelili v 8. minúte. Staňa najskôr kryl pokus Segľu a o pár sekúnd neskôr mal šťastie, keď Tománek netrafil puk pred odkrytou bránkou. Hostia pridali v nasadení a viackrát sa dostali do blízkosti Staňovej bránky.

Gólman Košíc podržal svoje mužstvo aj v 13. minúte, keď proti Kuzmovej strele zasiahol efektným „semaforom.“ V 16. minúte mohol pridať druhý gól domácich Sojčík, v dobrej pozícii pred Kristanom však netrafil bránku. O minútu neskôr skončil puk po Spilarovej príležitosti na bránke Nitry. Už po 58. sekundách druhej časti pridali Košičania druhý gól. Marcinko dostal puk do útočného pásma, obrana Nitry zabudla na Hrnku, ktorý osamotený pred Staňom nezaváhal. Hernú pohodu prvej formácie Košíc mohol zvýrazniť v 23. minúte Bartánus, ktorý si v oslabení vytvoril sľubnú príležitosť, no netrafil bránku. V 27. minúte sa do krátkeho úniku dostal Jakub Ručkay, Staňu v košickej bránke však prekvapiť nedokázal.

Famózna tretina Košíc

Košičanov priblížil bližšie k majstrovskému titulu Deyl, na ktorého strelu v presilovej hre Kristan nedosiahol. Efektívne hrajúci Košičania pridali už o pár sekúnd aj štvrtý gól. Po chybe nitrianskej obrany sa do samostatného úniku dostal Sojčík a sám pred Kristanom nezaváhal – 4:0. V eufórii hrajúci domáci pridali v 32. minúte aj piaty gól. V nájazde dvoch proti jednému zužitkoval výbornú Spilarovu prihrávku Češík, ktorého presný zásah vyhnal Kristana z bránky. Hostia si vytvorili väčší tlak počas presilovej hry v 36. minúte, no Staňa s pomocou spoluhráčov vyriešil všetky nebezpečné situácie.

Nitra so striebrom

Hostia začali tretiu tretinu šancou Henricha Ručkaya, ktorý tečoval Stümpelovu prihrávku, no Staňa sa prekvapiť nenechal. Domáci však pokračovali v dobrom výkone a súperovi veľa nedovoľovali. V 45. minúte sa k odrazenému puku po chybnej nitrianskej rozohrávke dostal Češík a tvrdou strelou prestrelil Lakosila – 6:0. Brankár Nitry mal prácu aj v 27. minúte, no s pokusom Pašeka si poradil. Hostia sa snažili o skorigovanie výsledku, no obrana Košíc im veľa nedovoľovala. Hostia čestný úspech nedosiahli ani v 55. minúte počas presilovej hry, v ktorej si nevypracovali vážnejšiu šancu. V 58. minúte nezakončil presne individuálnu akciu Bicek, to už však domáci hráči spoločne s publikom oslavovali zisk titulu.

HC Košice – HK Nitra 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

HC Košice - HK Nitra 6:0