záruba martin Futbal

FC Nitra (11.) – MFK Ružomberok (6.)

Vzájomné zápasy v sezóne 9.kolo Ružomberok – Nitra 3:0 /2:0/ 11.pk Zošák, 33.Mašek, 59.Zošák

Nitra doma 9 bodov (11.) 9 3 0 6 9:16 Ružomberok vonku 6 bodov (8.) 9 1 3 5 10:15

Vzájomné zápasy v sezóne 9.kolo Ružomberok – Nitra 3:0 /2:0/ 11.pk Zošák, 33.Mašek, 59.Zošák

• najvyššie víťazstvo MFK v sezóne; výsledok poznačila nepremenená

penalta Grubera v 41.minúte (Hajdúch)

Série

• v posledných 8 vzájomných zápasoch domáce tímy vyhrali 7-krát (+ 1 remíza)

Nitra – s Ružomberkom doma neprehrala od 29.4.2006 (4 zápasy)

• nad MFK vyhrala vo všetkých domácich súbojoch (4) v posledných dvoch sezónach

a ani raz v nich neinkasovala (1:0, 1:0, 1:0, 3:0)

• doma ešte neremizovala
  • v lige 7 zápasov bez víťazstva

Ružomberok – v Nitre neskóroval 377 minút (naposledy Erik Jendrišek 29.4.2006 pri víťazstve 3:2)

• vonku výhra iba v B. Bystrici (v 14.kole 2:0)

Zranení Nitra – nikto Ružomberok – nikto + Peter Majerník (trest)

Prognóza Časy trénera Hapala sú dávno preč, Nitra sa v tejto sezóne trápi a inak tomu nebolo ani v zimnej prestávke, už pod vedením Srba Kurčubiča. Sám ju nazval, čo sa týka výsledkov, najhoršou vo svojej kariére. Zadné rady síce spevnil Branislav Labant, v útoku sú k dispozícii vynikajúci Róbertovia – Semeník a Rák, ale nitriansky aparát sa zatiaľ nerozbehol. Ani Ružomberok v januári a vo februári nežiaril. Súťažný duel je ale niečo iné. Vyzerá to na remízu, aj keď na ťažkom teréne môže rozhodnúť drobná náhoda.