Rastislav Búgel Hokej

Druholigoví hokejisti úspešní: Zdolali Dolný Kubín, v štvrťfinále proti Breznu

Nitrianski hokejisti bojujúci v druhej hokejovej lige majú za sebou úspešnú nadstavbu. Spoznali svojho štvrťfinálového súpera.

Ilustračný obrázok k článku Druholigoví hokejisti úspešní: Zdolali Dolný Kubín, v štvrťfinále proti Breznu

Hokejisti HK Dynamax 96 Nitra podľa očakávaní postupujú ďalej. Po základnej časti im pripadol súper Mšk Hviezda Dolný Kubín. Športovci spod Zobora nezaváhali.

V prvom nadstavbovom kole cestovali hokejisti Dynamaxu na ľad súpera. Zápas začali lepšie, keď prvý gól stretnutia strelila práve Nitra. V druhom dejstve to už však vyzeralo zle nedobre. Dolný Kubín zabojoval a do nitrianskej siete strelil 3 presné zásahy, na ktoré dokázala Nitra odpovedať jediným (3:2). Tretia tretina už bola plne v rukách Nitry, ktorá pridala dva presné zásahy.

Prvé kolo: Mšk Hviezda Dolný Kubín – HK Dynamax 96 Nitra 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Následne sa nadstavbová séria o postup do štvrťfinále presunula pod Zobor. V domácom prostredí Nitra potvrdila rolu favorita. V prvej tretine opäť strelila iba jeden gól, v druhom dejstve pridali hráči spod Zobora ďalšie tri a inkasovali v jedinom prípade. Záverečné dejstvo už bolo pre divákov atraktívnejšie. Oba celky sa predháňali v počte vsietených presných zásahov. Do siete Dolného Kubína putovali ešte tri, Nitra inkasovala v dvoch prípadoch a o postupujúcom celku bolo rozhodnuté.

Druhé kolo: HK Dynamax 96 Nitra – Mšk Hviezda Dolný Kubín 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)

Nitra si tak pripásala ďalší postup medzi najlepšiu osmičku súťaže. V štvrťfinále sa stretne s tímom HK Brezno (druhé miesto skupiny B po základnej časti. Súper Nitry postúpil do štvrťfinále cez MHK Ružomberok, keď najprv vonku prehral 2:1 po predĺžení, následne doma zdolali svojho súpera 3:2 po predĺžení a rozhodujúci tretí zápas zvládli jednoznačne 4:1.