Rastislav Búgel Basketbal

Dráma až do konca! Nitrania otočili zápas v posledných minútach

Obrovské napätie zažili diváci na extraligovom zápase krajského derby. Levice si udržiavali mierny náskok počas celého zápasu. Nitra však v posledných minútach zvrátila stav stretnutia.

Ilustračný obrázok k článku Dráma až do konca! Nitrania otočili zápas v posledných minútach

Druhé krajské derby zažila Nitra v krátkom časovom slede. Zatiaľ čo prvé stretnutie s Komárnom Nitra pred týždňom nezvládla podľa predstáv trénera Ľubomíra Urbana, proti Leviciam ukázali domáci basketbalisti viac športového umu.

Od začiatku sa však do vedenia dostali hosťujúci hráči poháňaní veľkým množstvom svojich fanúšikov, ktorí pricestovali pod Zobor. Hneď v úvode si hostia vypracovali mierny bodový náskok, ktorý Nitra nezvládala dotiahnuť.

Pred koncom druhej štvrtiny Nitra zabrala a dotiahla sa na rozdiel troch bodov (39:42).

Tretia časť zápasu sa odohrávala v podobnom tempe ako predošlé dve. Nitrania doťahovali, no súper si vždy dokázal udržať dostatočný náskok. Niekoľko oddychových časov domáceho celku však prinieslo svoje ovocie. Ešte minútu pred koncom stretnutia Nitra prehrávala s Levicami na domácej palubovke o šesť bodov. Hosťujúci fanúšikovia už oslavovali víťazstvo svojich hráčov, avšak predčasne. Nitrania otočili stav stretnutia v svoj prospech a za stavu 87:81 si odnášajú cenné body.