Do športu v Nitre idú takmer 2 milióny eur ročne: Na TOTO sú použité

Nitrianska radnica finančne podporí telesnú kultúru v meste aj tento rok. Pozrite sa, na čo budú použité finančné prostriedky.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Do športu v Nitre idú takmer 2 milióny eur ročne: Na TOTO sú použité
Foto: Rastislav Búgel

Nitrianska radnica investuje ročne na podporu športu 1,8 milióna eur. Ako informoval magistrát, v tejto sume je zarátaná dotácia na činnosť pre jednotlivé kluby a prenájom a správa všetkých športovísk. Mesto sa tiež 80 percentami spolupodieľa na platení energií jednotlivým klubom. „Okrem toho prispieva aj pri organizácii rozmanitých športových akcií,“ doplnil Andrej Jančovič z mestského úradu.

Dotácie na telesnú kultúru

Ako pripomenul, v rozpočte mesta Nitry je v tomto roku vyčlenených 738 000 eur na dotácie na telesnú kultúru. „Finančné prostriedky v tomto roku budú použité vo fondoch mládežníckeho a vrcholového športu i vo fondoch prenájmu tréningových objektov a úhrad nákladov na energie,“ informovala radnica.

Európske mesto športu

Podpora športu zo strany magistrátu súvisí okrem iného aj so snahou získať v roku 2018 titul Európske mesto športu. O udelení tohto titulu každoročne rozhoduje Asociácia európskych miest športu. Radnica je presvedčená, že Nitra má na získanie titulu potenciál, pretože tu dlhodobo vyrastajú športové talenty. K najznámejším patrí majster sveta a olympijský víťaz Matej Tóth, ale aj majstrovské tímy hokejistov, volejbalistov či basketbalistov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR