Monika Földešiová Iné športy

Do finále Grand-Prix v šachu mládeže traja Nitrania

V Bratislave sa stretli najlepší mladí šachisti v kategóriách 8, 11, 14 rokov, v 10 členných skupinách, ktoré si vybojovali v celoročnej sérii turnajov. Nitru reprezentovali 6 šachisti, polovica z nich bude hájiť nitrianske farby aj vo finále.

V kategórii do 8 rokov Stanislav Ščasný obsadil 8. miesto, postupovali 5 najlepší. Postúpiť sa nepodarilo ani chlapcom do 11 rokov. Nicolas Lahučký obsadil 6. miesto a Matej Bátora skončil na 10. mieste. Lepšie sa darilo Martinke Hlavinovej do 11 rokov, tá obsadila bronzovú priečku. V najsilnejšej a najvyrovnanejšej skupine do 14 rokov Ľubomir Hlavina skončil na 2. mieste a Milan Chovan obsadil 4. miesto. Vo finále v Martine nás budú reprezentovať: do 11 rokov dievčat Martina Hlavinová, do 14 rokov chlapci Ľubomír Hlavina a Milan Chovan.