Marek Pindeš Iné športy

Ďalšia prehra Ekonómu

Volejbal extraliga mužov 15. kolo.

VK Ekonóm SPU Nitra – VO TJ Spartak Myjava 1:3 (25, –15, –23, –22) Rozhodovali Vaško a V. Kováčik, 200 divákov, 114 min. **SPU Nitra: **Šompľak 3.5b, Hukel J. 13b, Hukel M. 12,5b, Mikušovič 21,5b, Kempa 8b, Száraz 6,5b (libero: Hruboška, Pavelka, Valent, Vavro 3b)

Volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra nastúpili v sobotu proti Myjave už pod taktovkou trénera Ľubomíra Pašku, ktorý nahradil v tejto funkcii Jána Hukela. Ten sa vrátil k trénovaniu juniorského družstva. Od úvodu to bol veľmi vyrovnaný zápas. Nitrania sa dostali do vedenia 1:0, keď v prvom dejstve uspeli vďaka lepšej koncovke na 25. Druhý set bol už jasne v réžii hostí, ktorí využívali domáce chyby a ziskom tejto časti hry na 15 vyrovnali stav stretnutia na 1:1. V treťom sete nedokázali nitrianski vysokoškoláci udržať vedenie 22:18 a nevynútenými chybami dovolili súperovi sa vrátiť do zápasu. Štvrtá sada sa opäť rozhodovala až v samotnom závere. V ňom mali viac šťastia hostia z Myjavy, ktorí si víťazstvom 25:22 a celkovo v zápase 3:1 na sety odviezli spod Zobora dva body. ** Ostatné výsledky** Púchov – Trenčín 0:3 Svidník – VKP Bratislava 3:0 STU Bratislava – Stará Ľubovňa 3:1

1. VKP Ba 14 12 2 37:17 26
  2. Svidník 13 12 1 38:13 25
  3. Myjava 13 7 6 26:29 20
  4. Trenčín 12 7 5 27:21 19
  5. St. Ľubovňa 13 6 7 27:25 19
  6. STU Ba 13 6 7 22:24 19
  7. Nitra 13 6 7 26:30 19
  8. Prešov 13 3 10 16:33 16