Ďalší nadstavbový úspech FC Nitra: Futbalisti sfúkli lídra tabuľky VSS Košice

Nitrianski futbalisti bojujú v nadstavbovej časti druhej najvyššej súťaže. Na domácej pôde hostili aktuálneho lídra z VSS Košice.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší nadstavbový úspech FC Nitra: Futbalisti sfúkli lídra tabuľky VSS Košice

V nadstavbovej časti súťaže s nitrianskym hráčom FC Nitra mimoriadne darí. Až do soboty nespoznali premožiteľa a postupne stúpali nadstavbovou tabuľkou.

V ôsmom kole však pod Zoborom hostili aktuálne vedúci celok druhej najvyššej súťaže. Zbrane však Nitra nezložila, práve naopak. V 29. minúte posielal domácich do vedenia Fábry (1:0). Do polčasovej prestávky tak mohol ísť domáci celok s pohodou na kopačkách.

Tá sa prejavila v druhom dejstve. 655 divákov uvidelo ešte ďalšie dva presné zásahy do košickej siete. Na 2:0 zvyšoval z pokutového kopu Šimončič a v 76. minúte upravil na konečných 3:0 Križan.

Nitrania si tak pripísali po výbornom výkone dôležité víťazstvo a opäť sa usadili na druhej priečke.

FC Nitra - FC VSS Košice 3:0 (1:0)

Góly: 29. Fábry, 68. Šimončič (z 11 m), 76. Križan Rozhodoval: Šuniar, ŽK Balaj, Šimončič – Drame, 655 divákov