Marek Pindeš Futbal

Corgoň liga: FC Nitra uhrala proti Artmedii bod

Piate kolo našej najvyššej futbalovej súťaže odohrali futbalisti v Senci kde ich súperom boli hráči Artmedie Petržalka.

Petržalka – FC Nitra 0:0 Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Konečný, Majtán – Šimončič, Štetina, ČK: 30. Hroššo (Nitra), 880 divákov

FC NITRA: Hroššo Lukáš, Tóth Martin, Boszorád Martin, Kóňa Tomáš, Štetina Lukáš, Hodúr Ivan, ÁČ Michal, Šimončič Miloš, Kaspřák Petr, Šimonek Arnold, Rák Róbert „K“.

FK PETRŽALKA: Hýll Miroslav, Ďurica Pavol, Majtán Tomáš, Tomčák Marián, Sedlák Pavol, Hílek Jaroslav, Staško Martin, Johancsik Patrik, Čikoš Erik, Konečný Roman, Burák Peter „K“

Úvod stretnutia vyšiel lepšie Nitranom, ktorí si vytvorili gólové príležitosti, ale ani Róbert Rák ani Ivan Hodúr sa nepresadili. Domáci prvýkrát pohrozili v 22. minúte, keď Pavol Sedlák prihral Ďuricovi, ten prudko vystrelil, Hroššo však vytesnil jeho pokus na roh. Kľúčový moment stretnutia nastal v 29. minúte. Majtán sa rútil sám na Hošša, ten však neodhadol situáciu vybehol proti nemu a chytil loptu za hranicou šestnástky za čo videl okamžite červenú kartu. Do Nitrianskej svätyne sa tak postavil Martin Chudý, ktorý vystriedal Šimoneka. Následný priamy kop, ktorý zahrával domáci Ďurica letel vysoko nad nitriansku bránu. Zverenci trénera Galáda sa začali viac sústrediť na defenzívnu hru. V druhom polčase sa hráči Artmedie dostávali do viacerých príležitostí. V 54. minúte mal snubnú šancu na skórovanie Sedlák, no ani na dvakrát nedokázal prekonať brankára Chudého. V 77. minúte kopal Tomčák po faule Štetinu v pokutovom území pokutový kop, jeho pokus skončil na pravej žrdi Chudého bránky. Hippovi zverenci tak nevyužili presilovku a stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou 0:0.