Monika Földešiová Hokej

Branikovič: Na viac sme nemali

Nitrianskym hokejistom sa nepodarilo zvíťaziť ani 23. kole hokejovej Tipos extraligy a stále tak zostávajú na dne tabuľky.

Dukla Trenčín – HK Nitra 6:3 (2:0, 2:1, 2:2) Góly: 6., 23. Sojčík, 19. Melichárek, 24. Daňo, 53. Filo, 60. Mikula – 22., 57. Hrnka, 59. Fojtík. Rozhodovali: P. Grečko – Gajan, M. Grečko, vylúčení: 7:10, navyše: 34. Bača (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hokejkou, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1360 divákov.

Nekvalitné výsledky v posledných stretnutiach prilákali na stretnutie veľmi malý počet divákov. Dukla mala síce v úvode prevahu, ktorú zúročila dvoma gólmi, z toho jedným v presilovke Melichárkom, ale ďalšie tri presilovky ostali nevyužité. Do druhej časti nastúpili hostia s odhodlaním nepriaznivý stav skorigovať. Na začiatku 22. minúty Hrnka znížil, ale radosť z kontaktného gólu trvala len štyridsať sekúnd, keď Sojčík zvýšil na 3:1 a o necelé dve minúty neskôr Daňo na 4:1. Posledná časť hry bola nezáživná, trocha vzruchu priniesla iba v závere stretnutia. Dukla Filom dosiahla piaty gól, ale po chybách obrany znížila Nitra Hrnkom a v poslednej minúte Fojtíkom. V 60. minúte Nitra hrala power-play, ale Mikula dosiahol v čase 59:59 šiesty gól domácich.

Hlasy trénerov: Juraj Jakubík, asistent trénera Trenčína: „Konečný výsledok bol pre nás prijateľný, i keď Nitra ho zredukovala po našich hrubých chybách. Najlepší zážitok z celého stretnutia je to, že si odnášame tri body.“ Ladislav Branikovič, asistent trénera Nitry: „Záverom stretnutia sme dosiahli prijateľný výsledok v zápase, ktorý sa pre nás nevyvíjal dobre, na viac sme nemali.“