Monika Földešiová Basketbal

Bodová naháňačka s happy endom pre domácich

Včera sa na nitrianskej palubovke stretli v 1. finálovom zápase basketbalovej extraligy mužov zverenci trénera Urbana s finálovým nováčikom Astrum Levice.

BK SPU Nitra – Astrum Levice 86:78 (31:39) – stav série 1:0 Zostavy a body:
Nitra: Žiak, Votroubek, Tomek, Lehman, Moore, Montgomery, Jašš, Kráľ, Vido, Grafs, Erwin, Bosák
Levice: Bernard, Urland, Lutovský, English, Klein, Červenka, Vojtek, Seman, Melotík, Stojanov, Koštomaj, Henderson, Toroman, Najviac bodov: Votroubek 16, Moore 14, Bosák 14 – Vojtek 17, Koštomaj 15, English 14.
Rozhodcovia: Janáč, Gabara, Fuska, trestné hody: 23/16 – 20/17, Fauly: 19:19, trojky: 8:6.

V úvodnej štvrtine finálového zápasu sa začalo nepresne na oboch stranách. Hostia si v úvode vypracovali náskok 4:10 na čo tréner Urban reagoval oddychovým časom. Výsledkom boli trojky Moorea a Votroubeka a bolo vyrovnané 10:10. Na začiatku druhej časti sa Nitra po prvýkrát dostala do vedenia 14:13, ale následne dve trojky na strane Levíc znamenali vedenie hostí 14:19. Levičania povzbudzovaní početnou skupinou fanúšikov si vypracovali viacero šancí a po pekných akciách Koštomaja a Toromana viedli v polovici stretnutia 31:39. Po veľkej prestávke domáci ožili a košmi Žiaka a Montgomeryho znižovali na 40:41. V polovici tretej štvrtiny Nitra zásluhou trojky Votroubeka vyrovnala na 45:45. V týchto fázach zápasu sa hral rýchly basketbal a vo vedení sa striedali oba celky.
Po roztržke na palubovke museli predčasne odísť z hry Montgomery na domácej strane a English na strane hostí. V závere tretej štvrtiny viedla Nitra 60:59. V poslednej časti pokračovala bodová naháňačka. V 34. minúte Votroubek premeneným trojkovým pokusom posielal Nitru do vedenia 69:66 a vzápätí Pavol Bosák opäť trojkou zvyšoval už na 72:68. Nitra vo vynikajúcom závere už stretnutie zvládla 86:78.

Zdroj text: TASR Video: Nitra24