Bezduchý výkon Nitry znamenal víťazstvo hostí: Úspech Zvolena pod Zoborom

Záver týždňa priniesol meranie síl medzi HK Nitra a HKM Zvolen. Stalo sa tak počas 11. kola Tipsport Ligy.

Ilustračný obrázok k článku Bezduchý výkon Nitry znamenal víťazstvo hostí: Úspech Zvolena pod Zoborom

V súboji tretieho celku so štvrtým v tabuľke sa na nitrianskom ľade už v 7. minúte ujali vedenia hostia, keď Klhůfek strelou spomedzi kruhov využil presilovú hru Zvolenčanov. Nitra sa snažila o vyrovnanie, no do prvej sirény sa jej to nepodarilo.

V druhej časti stretnutia si oba celky vypracovali niekoľko príležitostí, no obaja brankári predviedli niekoľko výborných zákrokov.

V tretej tretine sa podarilo Zvolenčanom priblížiť sa k výhre pod Zoborom druhým gólom, keď po peknej kombinačnej akcii prekonal Valenta v 44. minúte Mráz. V 47. minúte musel pre nešportové správanie odísť do šatne Zvolenčan Jurík a v 54. minúte pochodil rovnako domáci Lukáš Novák. V závere stretnutia, šesť sekúnd pred koncom, spečatil výhru hostí do prázdnej brány svojím druhým gólom v stretnutí Klhůfek – 0:3.

HK Nitra – HKM Zvolen 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)