Basketbalové zaváhanie pod Zoborom: Inter nadelil Nitre stovku!

V 33. kole našej najvyššej basketbalovej súťaže sa stretli prvé dva celky extraligovej tabuľky. Druhá Nitra hostila prvý Inter Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalové zaváhanie pod Zoborom: Inter nadelil Nitre stovku!

Nitra vstúpila do zápasu aktívne a využívala chyby Interu. Postupne sa však úradujúci majster dostal do hry. Koncom prvej štvrtiny už Nitra prehrávala 18:27.

V druhej štvrtine sa Nitra v útoku nevedela presadiť. Inter sa do domácej obrany dostávala až príliš jednoducho. Chaotická hra zverencov trénera Urbana vyústila v nárast vedenia hostí. Nitra už po polovici stretnutia prehrávala obrovským rozdielom (32:61).

Nitru prevalcovali

Nesúrodá hra nitrianskych basketbalistov pokračovala aj po polčasovej prestávke. Nitra sa síce snažila stiahnuť bodovú stratu, no dlho jej to nevydržalo. Hostia mali Nitru dokonale prečítanú a tak po 30 minútach zaslúženie viedli 50:85.

V poslednom dejstve sa už zápas prakticky len dohrával. Nitra nevedela nájsť recept na súperovu hru. Po dlhej dobe tak Nitra doma inkasovala viac ako sto bodov.

Edymax SPU Nitra – Inter Bratislava 73:104 (18:27, 14:34, 18:24, 23:19)