Basketbalisti úspešní: Na Spiši vydreli víťazstvo

Nitrianski basketbalisti cestovali v poslednom zápase pred vianočnými sviatkami do Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti úspešní: Na Spiši vydreli víťazstvo

V prvých minútach 20. kola najvyššej basketbalovej súťaže sa lepšie darilo hosťujúcej Nitre. Domáci basketbalisti sa do zápasu dostali až v 4. minúte. Po prvej štvrtine bolo skóre 19:16. V druhej desaťminútovke boli aktívnejší Spišiaci. Domáci basketbalisti sa proti Nitre presadzovali pomerne ľahko. Až za vyššieho vedenia domáceho celku zmobilizovala svoje sily aj Nitra. Po polovici zápasu viedol domáci celok v pomere 39:37.

Vydreté víťazstvo

V druhom polčase Nitra predviedla sympatický výkon. Zlepšená hra Urbanovich zverencov znamenala otočenie priebežného výsledku a Nitra sa dostala do vedenia (47:56).V poslednej desaťminútovke Nitru potrápila séria faulov. Ani to však napokon nestačilo Spišskej Novej Vsi a tak si Nitrania odnášajú cenné víťazstvo za stavu 69:78.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – EDYMAX SPU Nitra 69:78 (19:16, 20:21, 8:19, 22:22)