V 17. kole najvyššej basketbalovej súťaže hostila Nitra dobre hrajúcu Prievidzu. Oba celky delili iba 3 body v priebežnej tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti podľahli Prievidzi:Vo vyrovnanom zápase zaváhanie v rozhodujúcom momente!

Prvé body zápasu si pripísali hosťujúci basketbalisti. Už v úvodných minútach si Prievidza vypracovala šesťbodový rozdiel. Nitrianski basketbalisti postupne znižovali súperov náskok, no Prievidza vždy dokázala odskočiť. Prvú štvrtinu zodpovednou hrou vyhrali 15:20.

Prvé dve minúty druhej časti zápasu patrili Nitre. Tá dokázala rýchlou hrou znížiť na rozdiel jediného bodu (21:22). Druhé dejstvo zápasu bolo nesmierne vyrovnané a Prievidza si držala Nitru od tela iba minimálnym rozdielom (35:38).

Zahodené víťazstvo

V tretej štvrtine sa hostia prezentovali zlepšenou dynamickou hrou. Tá im priniesla poriadnu bodovú nádielku. Šesť minút do konca tretej desaťminútovky hostia opäť viedli o deväť bodov (41:50) a tréner Urban si zobral oddychový čas. Recept na Prievidzu však nenašli a po treťom dejstve Nitra prehrávala v pomere 52:61.

V poslednej časti stretnutia zlepšila svoju hru aj Nitra. Postupne znižovala náskok Prievidze. Za stavu 63:66 využil tréner Urban možnosť posledného oddychového času. 3 a pol minúty do konca stretnutia vniesol nádej do nitrianskych radov Sparks, ktorý strelou za 3 body znižoval na 67:68. Nitrania v rozhodujúcich sekundách spravili niekoľko chýb a tak sa hostia tešili z bodového zisku.

EDYMAX SPU Nitra – BC Prievidza 69:70 (35:38)