Basketbalisti mali víťazstvo na dosah: Náskok Levíc však stiahnuť nedokázali

Nitrianski basketbalisti sa opäť predstavili pred domácim publikom. Aj tentoraz tesne podľahli skúsenejšiemu súperovi.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti mali víťazstvo na dosah: Náskok Levíc však stiahnuť nedokázali

Nitriansky tím zložený prevažne s mladíkov sa na domácej palubovke stretol so skúsenými Levicami. Prvá štvrtina bola v rukách hostí. Nitra sa na každý bod natrápila. Rovnako to platilo aj v druhom dejstve, kde sa hostia dostali do vedenia, ktoré si zodpovedne strážili (36:50).

Nitrianski basketbalisti však zbrane nezložili. Zvýšenou agresivitou sa im podarilo o šesť bodov vyhrať tretiu štvrtinu a možné víťazstvo sa priblížilo. Levice však boli proti. Posledné dejstvo bolo viac ako vyrovnané, no mladíci spod Zobora už víťazstvo na svoju stranu strhnúť nedokázali.

MBK SPU Nitra – BK Levickí Patrioti 74:83 (20:27, 16:23, 21:15, 17:18)