Basketbalisti mali prvé víťazstvo na dosah: Rozhodli chyby v závere zápasu

Nitrianski basketbalisti v druhom kole siahali k bodovému zisku. Napokon však opäť tesne prehrali.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti mali prvé víťazstvo na dosah: Rozhodli chyby v závere zápasu

Nitra mala úvod do druhého tohto sezónneho zápasu dobre rozbehnutý. Spišská Nová Ves sa však nezastavila a do konca prvej štvrtiny dokázali jej hráči otočiť priebežný stav (23:26). V druhej časti zápasu sa na palubovke pod Zoborom bojovalo o každý meter. Zápas to bol nesmierne vyrovnaný (41:43).

Po zmene strán sa iniciatívy chopili nitrianski vysokoškoláci. Postupne dokázali stav stretnutia otočiť a tretiu štvrtinu vyhrali presvedčivo 21:12. Nitra dokázala držať mierne vedenie aj v poslednej štvrtine. Následne však prišla na domácej strane séria chýb, čo hostia náležite využili.

MBK SPU Nitra – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 73:77 (23:26, 18:17, 21:12, 11:22)