Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Nitrianky zdolali na domácej palubovke Žabky z Popradu

Basketbalistky BK INPEK UKF Nitra privítali v 17. kole extraligy žien na domácej palubovke súperky z Popradu.

BK INPEK UKF Nitra – ŽBK Whirpool Poprad 60:50 (15:17, 11:9, 15:15, 19:9) Najviac bodov: Oravcová 16, Krč-Turbová 11, Kalafutová 10 – Tetemondová 13, Kmeťová, Brezániová a Lalovičová po 9 TH: 21/18 – 27/17, fauly: 25 – 23, trojky: 2 – 3, rozhodovali: Janáč a Šramko, 200 divákov

Stretnutie basketbalistiek Nitry a Popradu malo od úvodu vyrovnaný priebeh. Po prvej štvrtine viedli Popradčanky 15:17. Hráčky oboch tímov sa po dlhšej prestávke dopúšťali viacerých nepresností. Do polčasovej prestávky sa išlo za vyrovnaného stavu 26:26. Tretie dejstvo bolo opäť vyrovnané a pred záverečnou desaťminútovkou bol stav 41:41. V nej však domáce hráčky potvrdili kondičnú i výškovú prevahu a doviedli zápas do víťazného konca (60:50).

Ostatné výsledky 17. kola: Cassovia Košice – BK Slovan Bratislava 76:63 BK PU Prešov – Dobrí anjeli Košice 49:83 BSS Košice – MBK Agrotrade Rožňava 61:37 MBK Ružomberok – BK UMB 08 Banská Bystrica 95:32